Gazze Sınırında İşgal Güçleri Müdahaleye Devam Ediyor

  • 14 Temmuz 2018
  • 906 kez görüntülendi.
Gazze Sınırında İşgal Güçleri Müdahaleye Devam Ediyor

Filistin’e dönüş gösterileri için toplanan Filistinlilerin sınıra yaklaştıklarını gören Siyonist İsrail güçleri keskin nişancılar ve göz yaşartıcı gazlar ile göstericileri hedef alırken 10 sivilin yaralandığı belirtildi.

Tüm müdahalelere rağmen Gazze sınırında bulunan duvarlara ulaşan Filistinli gençlerin Siyonist yerleşim bölgelerine molotof attığı ifade edildi.

Daha önceden çağrıların yapıldığı Filistin’e dönüş yürüyüşüne geniş bir katılım göze çarparken yaralılara müdahale için farklı yardım kuruluşları da bölgede yer aldı.

Gazze halkı 39 Mart cuma günü 42. toprak günü nedeniyle Filistin’e dönüş gösterilerini başlatmış ve gösteriler her hafta cuma günü devam ettirilmekte.

Filistinliler başlattıkları bu gösteriler ile BM’nin 194 sayılı maddesine işaret ederek Filistinli mültecileri topraklarına geri dönme hakları olduğunu teyit etmektedir.

Dün cuma günü gerçekleşen Filistin’e dönüş gösterilerinde göstericilerin Siyonist İsrail rejimi tardından ele geçirilen İlhan el Ahmer mahallesine destek sloganları attıkları duyuldu. Söz konu bölge İsrail rejimi tardından işgal edilmiş ve bölge halkı evlerinde zorla çıkartılmıştı.

Bu haftaki cuma imamı Nasır el Karin, Siyonist İsrail rejiminin İlhan el Ahmer mahallesindeki zorbalığına ve zulmüne karşı tüm Filistinlileri direnişe çağırarak, uluslararası toplumu İsrail rejiminin vahşi saldırıları karşısında sessiz kalmakla suçladı.

Siyonist İsrail rejimi Mart ayında başlayan Filistin’e dönüş gösterileri ile birlikte Gazze yakınlarında bulunan Siyonist yerleşim bölgelerine 1000 kez saldırı yapıldığını açıkladı.

Buna karşılık Siyonist İsrail rejimi Gazze’ye yönelik yaptırımlarını artırma kararı aldı.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada; Siyonist yerleşim bölgelerine yönelik molotoflu saldırıların devam etmesi halinde Gazze sınır kapısını kapatacaklarını ve bölgede bulunan sahillerde balıkçılığı yasaklanacaklarını söyledi.

Ayrıca Filistin’deki yerel kaynaklar Siyonist İsrail rejiminin müdahaleleri sonucunda bir Filistinlinin hayatını kaybettiğini ve 25 göstericinin yaralandığını ilan etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.