Gazze’de çatışma

  • 24 Aralık 2014
  • 1.093 kez görüntülendi.
Gazze’de çatışma

Siyonistlere ait kaynakların verdiği bilgilere göre bugün (24 Aralık Çarşamba) Gazze’nin güneyinde yer alan Han Yunus bölgesinin doğusunda işgal güçleriyle Filistinli direnişçiler arasında meydana gelen çatışmalarda iki işgalci asker ağır yaralanırken Hamas’ın askeri kanadı durumundaki Kassam Tugayları’nın komutanlarından olan bir mücahit de şehit oldu.

Habere göre işgal güçleri Karara’nın doğusunda Kubbe 1 ve Kubbe 2 olarak adlandırılan bölgelerin arasında mücahitlere ait gözetleme noktasının bulunduğu yere baskın düzenlemeye çalıştılar. Başta Kassam Tugayları mensupları olmak üzere baskına hedef olan noktadaki direnişçiler işgalci askerlere silahla karşılık verdiler. İki işgalci asker bu karşıt saldırıda Kassam mücahitlerinden bir keskin nişancının ateşiyle ağır yaralandı.

İşgalci askerler de mücahitlerin gözetleme noktasını hedef alan saldırı düzenlediler ve Kassam Tugayları komutanlarından Teysir es-Semiri şehit oldu.

Siyonistlere ait haber kaynağı 0404 tarafından verilen bilgide yaralanan iki işgalci askerin askeri helikopterle Bi’ru’s-Seba’daki Soroka Hastanesi’ne nakledildiği ifade edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.