Gazze’de Filistinli En Küçük Esir Halid Eş-Şeyh’e Destek Gösterisi Düzenlendi…

  • 25 Şubat 2015
  • 660 kez görüntülendi.
Gazze’de Filistinli En Küçük Esir Halid Eş-Şeyh’e Destek Gösterisi Düzenlendi…

İşgal zindanlarında tutulan en küçük Filistinli esir Halid Eş-Şeyh’e destek amacıyla Gazze kentinde dün akşam (24 Şubat Salı) düzenlenen gösteriye katılan onlarca Filistinli yaktıkları mumlarla 14 yaşındaki esir çocuğun serbest bırakılmasını talep etti.

“Gazze Ablukasına Karşı Halk Komitesi” tarafından Meçhul Asker Meydanı’nda düzenlenen gösteriye katılanlar esir Halid Eş-Şeyh’in posterlerini ve “Halid Eş-Şeyh’e özgülük”, “Esirlere özgürlük”, “Esirler baş tacımız” ve benzeri sloganlar yazılı pankartlar taşıdı.

Komite Başkanı milletvekili Cemal El-Hudari, gösteride yaptığı konuşmada, “Buradan, kuşatma altındaki Gazze’den işgal zindanlarındaki esirlerimize vefamızı gösteriyoruz ve kendilerine özgürlüğün yakın olduğunu söylüyoruz” dedi.

Arap ve uluslararası insan hakları örgütlerini esir Halid Eş-Şeyh’i serbest bırakması için işgal rejimine baskı yapmaya davet eden El-Hudari, Filistinli çocuğun 60 gündür işgal zindanlarında tutulduğunu, anemi hastası olduğunu ve özel bakıma ihtiyacı bulunduğunu, gözaltına alınmasından bu yana ailesinin kendisini ziyaret edemediğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.