Gazze’nin Güneyinde Bir Filistinli Genç İşgalcilerin Kurşunlarıyla Yaralandı

  • 03 Ocak 2015
  • 809 kez görüntülendi.
Gazze’nin Güneyinde Bir Filistinli Genç İşgalcilerin Kurşunlarıyla Yaralandı

Siyonist işgal güçleri Gazze’ye yönelik ateşkes ihlallerini sürdürüyorlar. Dün Gazze’nin kuzey kesiminde yer alan Cibaliya’nın doğusunda bir yerde 25 yaşında Filistinli bir genç işgal güçlerinin saldırısı sonucu yaralandı.

Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref el-Kudra’nın verdiği bilgiye göre işgalcilerin attığı iki gerçek mermiyle ayağından yaralanan Filistinli genç, tedavi için Beyti Lahiya bölgesinde bulunan Şehit Kemal Advan Hastanesi’ne nakledildi. Dr. Eşref el-Kudra, gencin yarasının orta düzeyde olduğunu ifade etti.

Gazze’nin orta kesiminde yer alan el-Bureyc mülteci kampının doğusunda bulunan bir gözetleme noktasına toplanan işgalci askerlerin de buradan onlarca Filistinli mültecinin üzerine ateş ettikleri ancak buradaki saldırıdan dolayı herhangi bir yaralanma olmadığı ifade edildi.

İşgal güçleri son günlerde Gazze’ye yönelik ateşkes ihlallerinde daha ileri giderek hem karadan, hem denizden hem de havadan muhtelif saldırılar düzenlediler. Saldırılardan birinde Filistin İslâmî Direniş Hareketi’nin askerî kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları’nın komutanlarından Teysir es-Semiri şehit oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.