General Bakıri: Suriye gelişmeleri düşmanın bölgeyi istikrarsızlaştırma çabasının işaretidir

  • 30 Aralık 2018
  • 966 kez görüntülendi.
General Bakıri: Suriye gelişmeleri düşmanın bölgeyi istikrarsızlaştırma çabasının işaretidir

İran Genel Kurmay Başkanı General Muhammed Bakıri, Suriye gelişmeleri düşmanın bölgeyi itikrarsızlaştırma çabasının işareti olduğunu belirtti.

Pazar günü bir açıklama yapan Genel Kurmay Başkanı General Muhammed Bakıri, düşman IŞİD gibi tekfirci terör örgütlerini Batılı istihbarat servislerinin katkıları ile kurarak Suriye’nin yasal yönetimini hedef aldığını ve teröristlere sınırsız destek verdiğini, öyle ki hatta teröristler kuşatıldıklarında onlara helikopterleri ile bölgeden kaçmaya yardımcı olduklarını veya en azından onlara lojistik destek sağladıklarını belirtti.

Genel Kurmay Başkanı General Bakıri, Batılı devletler ayrıca Suriye milletini bombardıman ettiğini veya füze yağmuruna tuttuğunu ve bu sürecin devamında siyonist rejim İsrail’i sürekli Suriye’ye saldırması için kışkırttıklarını ve bölgedeki gerici Arap rejimlerini de teröristlere destek vermeye teşvik ettiklerini ifade etti.

9 Dey hamasetini kutlayan General Bakıri, büyük İran milleti bu özel günde basiret ve zaman tanımı ile fitne ateşini söndürebileceğini ortaya koyduğunu vurguladı.

General Bakıri, 9 Dey günü İran milletinin fitne ve fitnecilerle pratik mücadele günü olduğunu, İran milleti bu günde ülke ne zaman onlara ihtiyaç duyacak olursa kendiliğinden meydanlara çıkıp fitne ateşini söndürebileceğini gösterdiğini ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.