General Caferi: Fars Körfezi ve Umman Denizi’nin tümüne hakimiz…

  • 25 Şubat 2015
  • 826 kez görüntülendi.
General Caferi: Fars Körfezi ve Umman Denizi’nin tümüne hakimiz…

9. Peygamber-i A’zam (s.a.v) Deniz Tatbikatı’yla ilgili İran Haber Kanalı’na açıklamada bulunan İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı General Muhammed Ali Caferi, bu deniz tatbikatının düşmanın savaş ve uçak gemilerini hedef aldığını ve bu aşamaya kadar da başarılı bir şekilde uygulandığı haberini verdi.

General Caferi “9. Peygamber-i A’zam (s.a.v) Deniz Tatbikatı” sırasında buraya kadar ateş edilen tüm füzelerin hedeflere tam isabet ettiğini belirterek, “Bu 9. Peygamber-i A’zam Tatbikatı’nın bir aşamasıdır, buraya kadar uygulanan bölüm bu tatbikatın denizde gerçekleştirilen aşamasıydı ve başka sahalarda uygulanacak değişik bölümler de var, ve inşallah yarın tatbikatın kara kesimine geçilecek” dedi.

Devrim Muhafızları Komutanı, sözlerinin bir diğer bölümünde ise, “Biz defalarca tüm dünyaya karşı, sahip olduğumuz savaş kabiliyetlerinin sadece bölgede güvenlik ve huzuru sağlamak ve caydırıcık amaçlı olduğunu duyurduk, bizim bu tatbikatı düzenlemekten hedefimiz düşmanların bölgede güvenliği ve huzuru bozmaya yönelik olası girişimlerini önlemektir” diye açıklamada bulundu.

General Caferi, ayrıca Devrim Muhafızları Ordusu’nun hedefi ve amacının Hürmüz Boğazı ve Fars Körfezi’ndeki petrol gemi ve tankerlerinin güvenliğini sağlamak olduğunu bildirerek,  “Biz Fars Körfezi’nin güney kıyısındaki tüm ülkelere karşı kardeşliğimizi ispatladığımızın mesajını iletiyor ve problemimiz sadece bölge dışı güçler olduğunu duyuruyoruz”açıklamasını yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.