General Hüseyin Selami: “ABD Ve İsrail’i Ummadıkları Bir Misilleme Bekliyor”

  • 23 Şubat 2019
  • 1.311 kez görüntülendi.
General Hüseyin Selami: “ABD Ve İsrail’i Ummadıkları Bir Misilleme Bekliyor”

İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutan Yardımcısı Hüseyin Selami, ABD, İsrail ve Suudi Arabistan’ı ülkenin güneydoğusunda 27 askerin öldüğü terör saldırısından sorumlu tutarak, “dünya süper güçlerini yenilgiye uğratmak için planlarının” olduğunu açıkladı.

Başkent Tahran’da Sistan-Beluçistan eyaletindeki terör saldırısında hayatını kaybeden 27 asker için düzenlenen anma programında konuşan Selami, ABD, İsrail ve Suudi Arabistan’a sert eleştiriler yöneltti.

İran’daki terör saldırısının küçük çaplı olmadığını ve “küresel bazda hazırlanan tehlikeli bir stratejiye” göre gerçekleştirildiğini savunan Selami, “Savaşçılarımız ABD, İsrail ve bölgedeki Arap hükümetleri üçlüsüne karşı mücadele ediyor.” görüşlerini paylaştı.

‘İNTİKAM İÇİN GEREKLİ PLANLAMALARI YAPTIK’

Saldırıda hayatını kaybeden askerlerin intikamını almak için gerekli planlamaları yaptıklarını aktaran Selami, şu iddiada bulundu:

“Dünya süper güçlerini yenilgiye uğratmak için planımız var. Savaşımız sadece bir nokta ile sınırlı kalmayacak, çünkü teröristleri sayısal açıdan ele almıyoruz.”

İran’ın güneydoğusunda yer alan Sistan-Beluçistan eyaletinin merkezi Zahidan kentinde 13 Şubat Çarşamba günü bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında Devrim Muhafızları Ordusu mensubu 27 asker hayatını kaybetmişti. Saldırıyı bölgede faaliyet gösteren Ceyşu’l Adl isimli örgüt üstlenmişti.

Devrim Muhafızları Ordusu’ndan dün yapılan yazılı açıklamada, güvenlik güçlerinin Sistan-Beluçistan eyaletine bağlı Serevan ve Haş kentlerinde düzenlediği operasyonda Zahidan’daki terör saldırısıyla ilgili 3 kişinin gözaltına alındığı duyurulmuştu.

İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı Caferi’nin “İntikam operasyonları için Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi ve Cumhurbaşkanı’ndan izin istiyoruz” açıklamasına Ruhani’den de yeşil ışık geldi: “Şehitlerimizin kanının intikamını halkımız alacak.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.