General Purdestan: Düşman İslam ile savaşta taktik değiştirdi

  • 15 Mart 2015
  • 842 kez görüntülendi.
General Purdestan: Düşman İslam ile savaşta taktik değiştirdi

İran İslam Cumhuriyeti ordusu  kara kuvvetleri komutanı tuğgeneral Emir Rıza Purdestan, dünya emperyalizminin  strateji değiştirdiğini; düşmanın yeni  stratejide başkaları vasıtasıyla İslam ile  savaştığını söyledi.

Purdestan dün akşam İran’ın batısında yer alan Sakkız şehrinde  şehitleri anma merasiminde yaptığı konuşmada, IŞİD, Taliban, Boko Haram gibi tekfirci grupların  oluşturulmasının   dünya emperyalizminin faaliyetlerinden olduğunu  belirterek; bunların dünya emperyalizmi adına  özellikle Amerika adına  İslam ile savaştıklarını söyledi.

İran ordusu kara kuvvetleri komutanı, dünya emperyalizminin İslam dünyası adına bir gücün şekillenmesini istemediğini  belirterek, dünya emperyalizminin Şii ve Sünni vahdetinden korktuğunu söyledi.

Tuğgeneral Purdestan, İran’da İslam inkılabının zafere kavuşmasından geçen 36 yıl içinde  düşmanların   değişik zamanlardaki çeşitli komplolarına değinerek;  dünya emperyalizminin İran aleyhindeki komplolarının sona ermediğini,  aksine onun  taktiği ve şeklinde  değişikliğe gidildiğini söyledi.

Bu arada İran ordusu Hatemül Enbiya hava savunma  karargâhı komutanı tuğgeneral  Ferzad İsmaili de,  yaptığı açıklamada, İslami İran gençlerinin ‘biz yapabiliriz’ sloganını, çaba ve fedakarlıkla  hayata geçirdiklerini ispatladıklarını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.