General Selami: İnkılap muhafızları ve Besic, depremzedelerin ev sahibi olana kadar yanlarındadır

  • 17 Kasım 2017
  • 976 kez görüntülendi.
General Selami: İnkılap muhafızları ve Besic, depremzedelerin ev sahibi olana kadar yanlarındadır

İslam inkılabı muhafızlar ordusu komutan vekili yaptığı açıklamada, inkılap muhafızları ve Besic kurumunun tüm kapasiteleri ile İran’ın batısında vuku bulan deprem bölgesinde faaliyet yaptığını, bölge halkının ev sahibi olana kadar yanlarında olacağını belirtti.

Tuğgeneral Hüseyin Selami dün Kirmanşah eyaletinin Serpol Zahab kentinde yaptığı açıklamada, yaşanan son depremden bin 900 köyün etkilendiğine değinerek, islam inkılabı muhafızlar ordusununu bin mühendislik araç ve 10 bin personel ile bölgede bulunduğunu belirtti.

General Selami depremzedelerin iskanı ve onlara yardım ulaştırmanın, inkılap muhafızlar ordusunun öncelikleri olduğunu söyledi.

Bilindiği gibi geçen pazar akşamı 7,3 büyüklüğünde bir deprem İran’ın batı kesiminde yaşandı. Son verilere göre şimdiye kadar 434 kişi hayatını kaybederken yaklaşık 9 bin 500 kişi de yaralandı.

Deprem bölgesinde acil iskan ve yardım çalışmaları depremin ilk saatlerinden itibaren başladı ve bölge halkına yapılan yardımlar silahlı kuvvetler, islam inkılabı muhafızlar ordusu ve gönüllü halk güçleri Besic tarafından devam etmekte. Bölgede oluşturulan sahra hastaneleri de yaralılara acil müdahaleye devam ediyorlar./

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com