General Selami: İran halkının direniş modeli bölge ve dünyada görülmektedir

  • 23 Haziran 2016
  • 643 kez görüntülendi.
General Selami: İran halkının direniş modeli bölge ve dünyada görülmektedir

İslam İnkılabı Muhafızlar ordusu komutan vekili, bugün gerek Ortadoğu bölgesinde olsun ve gerekse dünyanın başka bölgelerinde İran’ın İran’ın direniş modelinin örnek alındığı örneklerinin görülmekte olduğunu bildirdi.

İRNA’nın verdiği habere göre dün Güney bölgelerinde Nur kervanı yolcularına hitaben konuşan İslam İnkılabı Muhafızlar ordusu komutan vekili Tuğgeneral Hüseyin Selami, bugün Lübnan Hizbullahı veya Filistin İslami Direniş hareketinin İran direniş modelini kendilerine örnek aldıklarının bunun birer örneği olduğunu ama dünyanın başka bölgelerinde de aynı örneğin takip edilmekte olduğunu görüldüğünü ve Müslümanların bu tarz mücadele metodu ile kendi geçmiş kimliklerini geri kazanmak istediklerini bildirdi.

8 Yıllık mukaddes müdafaa savaşının İran halkının gizli ve aleni kapasitelerini açığa çıkardığını ve İran halkının kudretini tüm dünyaya gösterdiğini belirten general Selami, dünya güçlerinin bugün pratikte artık İran halkına karşı mantık diliyle konuşulması gerektiğini kabul ettiklerini söyledi.

General Selami, İran halkının kutsal müdafaa direnişi sonrası Amerika ve müttefiklerinin yenilmez olmadığını pratikte tecrübe ettiklerini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com