General Selami: Savaş meydanında belirleyici olanın iman gücü olduğunu ispatladık

  • 24 Ocak 2016
  • 976 kez görüntülendi.
General Selami: Savaş meydanında belirleyici olanın iman gücü olduğunu ispatladık
İslami İran devrim muhafızları ordusu genel komutan vekili tuğgeneral Hüseyin Selami, Amerikalı deniz piyadelerinin tutuklanmasına değinerek; bunu, İslam inkılabı tarihinin önemli ve hassas kesitinde İran milletinin büyük ve aşikar bir zaferi olarak niteledi.

Hüseyin Selami, İRİB Kanal1’de katıldığı bir TV. programında, Amerikalı deniz piyade askerlerinin tutuklanmasının, tam da Amerika’nın İran aleyhinde yeni yaptırımları uygulamaya koymak istedikleri zamanda gerçekleştiğini söyledi.

Tuğgeneral Hüseyin Selami, Amerikalıların gelişmiş teçhizatlara sahip olduklarını ve aynı zamanda iki filonun da onlara destek verdiğini belirterek; ‘bir daha savaş meydanında belirleyici olanın iman gücü olduğunu ispatladık ve bu gelişme askeri ve siyasi bir cesaretti” dedi.

Hüseyin Selami, Amerikan özel güçlerinin Amerikan deniz piyadelerini kurtarmak için Farsi adasına saldırı yapmayı planladıklarını ama İran askeri güçlerinin uyarıları sonucu geri adım atmak zorunda kaldıklarını belirterek; ”yüzlerce füze ateşlenmeye hazırdı ve ‘eğer hareketlerine devam ederlerse hedefleri vurulur” diye Amerika’yı uyardık ve dedi.

İran devrim muhafızları genel komutan vekili açıklamasının devamında; Amerikan deniz piyadelerinin tutuklanmasını, bölgede bulunan yabancı diğer güçlerin İran’ın askeri gücünü yeniden hesaplamak zorunda kaldıklarını bildirdi.

Tuğgeneral Selami, yaşanan bu gelişmenin onlara, İran’ın kendi sınırlarında kesinlikle ‘şaka’ya gelmeyeceğini ve İran’ın gücünü ciddi olarak değerlendirmeleri gerektiğini bir daha gözler önüne serdiğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.