Güney Lübnan’da Sel Suları Filistinli Mültecilerin Evlerine Girdi…

  • 20 Şubat 2015
  • 1.071 kez görüntülendi.
Güney Lübnan’da Sel Suları Filistinli Mültecilerin Evlerine Girdi…

Şiddetli yağmurların yanı sıra esen fırtınalarla deniz dalgalarının şiddetlendiği ve denizden taşan suların yağmur sularına karıştığı Güney Lübnan’da dün (19 Şubat Perşembe) şiddetlenen seller Filistinli mültecilerin evlerine girdi.

Verilen haberlere göre sellerin en fazla zarar verdiği mülteci kampı Güney Lübnan’daki Sur şehrinin kuzeyinde yer alan Cebulu’l-bahr mülteci kampı oldu. Bu kampta şiddetli fırtınalar, fırtınaların yükselttiği deniz dalgaları, dalgalarla birlikte taşan deniz sularının ve yağmur sularının oluşturduğu seller Filistinli mültecilerin evlerini adeta her yönden çepeçevre kuşattı. Onlarca eve sel suları girdi ve büyük maddi hasarlar meydana geldi.

Şiddetli sel ve fırtına felaketi sebebiyle Cebelu’l-Bahr mülteci kampı sâkinleri BM Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA)’dan acil yardım talep ederek evlerini su bastığı için soğuk kış şartlarında sokakta kalan mültecilerin barındırılmasını istedi. Evlerini sel basan mülteciler UNRWA’dan aynı zamanda acil yardım talep etti.

Sellerin Sur şehrinin güneyinde yer alan Reşidiye mülteci kampına da zarar verdiği ve buradaki mültecilerin de UNRWA’dan yardım talep ettikleri haber verildi.

Yardım isteyen mülteciler, kampları etkileyen deniz dalgalarının engellenmesi için sahile duvar yapılmasını da talep ettiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.