Güvenlik Güçleri, Hama’da Mühimmat Deposu Ele Geçirdi…

  • 20 Ocak 2015
  • 714 kez görüntülendi.
Güvenlik Güçleri, Hama’da Mühimmat Deposu Ele Geçirdi…

Suriye Güvenlik birimleri bugün yerel halkın işbirliği ile bulunduğu izleme ve takip operasyonu sonucunda Hama Kentinde Meştel’in Batısı bölgesinde bir silah ve mühimmat deposu ele geçirdi.

Askeri kaynak depoda büyük miktarda silah ve mühimmatın yanı sıra şiddetli etkiye sahip C-4 maddesiyle hazırlanmış bomba düzenekleri ve bomba düzenekleri imalatında kullanılan madde ve gereçler ele geçirildiğini belirtti. Kaynak depoda bulunan iki teröristin de tutuklandıklarını aktardı.

Bu arada güvenlik birimleri geçen ayın sonlarında Hama kırsalının doğusu Selemiye Bölgesinin Sabbura Beldesi yakınlarında Türkiye’den gelen ve insani yardımlarla kamufle edilen cephane yüklü 5 kamyon ele geçirmişti. Ulusal Savunma Güçleri ile işbirliği içinde düzenlenen operasyonda sözde insani ve tıbbi yardım taşıyan 5 kamyonda Suudi Arabistan menşeli 40 adet grad tipi füze, 30 adet füze bataryası, 30 adet 120 mm kalibreli havan mermisi, 14,5 mm kalibreli birçok makineli tüfek, şiddetli patlama etkisine sahip C-4 yüklü birçok varil, havan topları ve uydu yayın cihazları ele geçirilmiş, çok sayıda terörist de öldürülmüştü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.