Hadi Amiri: ABD, IŞİD’le Savaşta Ciddi Değildir

  • 10 Haziran 2015
  • 814 kez görüntülendi.
Hadi Amiri: ABD, IŞİD’le Savaşta Ciddi Değildir

Irak Bedir Hareketi genel sekreteri Hadi Ameri, Amerika’nın IŞİD ile savaşta ciddi olmadığını söyledi.

Hadi Ameri, verdiği demeçte, Amerika’yı IŞİD ile savaşta ciddi olmamakla suçlarken, Amerika’nın başka hedefleri güttüğünü söyledi.

Hadi Ameri, Amerika’nın IŞİD ile savaşta ciddi olmadığının en açık göstergesinin ise Amerika’nın IŞİD’in askeri merkezleri ve üslerini ilk etapta hedef almamasında görüldüğünü söyledi.

Irak Bedir Hareketi genel sekreteri, ayrıca Amerika’nın IŞİD ile savaşta ciddi olması halinde Suriye ve Irak’ta bu örgütü dünyanın değişik yerlerinden yabancı uyruklu binlerce kişinin gelmesini önlemesi gerektiğini ama Amerika’nın bu konuda da kayda değer bir iş yapmadığını söyledi.

Bu arada Irak gönüllüler güçleri komutanı yaptığı açıklamada, Selahaddin eyaletinin güney bölgelerinde IŞİD örgütüne yönelik ağır darbelerin indirildiğini ve halihazırda gönüllü güçlerin Ramadi yakınlarında olduğunu ve IŞİD’in işgalindeki Ramadi’nin her an düşebileceğini söyledi.

Hadi Ameri, halk güçlerinin Samarra’yı Anbar’a bağlayan otoyolunda önemli bölgeleri IŞİD işgalinden kurtardığını belirterek, bunu çok büyük başarı olarak niteledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.