Haham Glick ve Onlarca Siyonist Yerleşimci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

  • 04 Nisan 2019
  • 1.034 kez görüntülendi.
Haham Glick ve Onlarca Siyonist Yerleşimci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

İşgal rejimi parlamentosu Knesset üyesi fanatik haham Yehuda Glick, bu sabah (4 Nisan Perşembe) onlarca Yahudi yerleşimci eşliğinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi kaynakları, haham Glick dahil 68 Yahudi yerleşimcinin bu sabah işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini bildirdi.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin Er-Rahme Kapısı yakınlarında ayin yaptıklarını, bu sırada işgal polisinin ve özel kuvvetlerin yerleşimcileri koruduğunu söyledi.

Kaynaklar ayrıca bu sabah 100 civarında işgal polisinin sivil kıyafetlerle keşif gezisi adı altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini açıkladı.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

Bu arada, işgal polisinin bu sabah Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nı açan Hıdır El-Acluni isimli genci gözaltına alarak sorguya çekmek üzere götürdüğü öğrenildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.