Haim Yalin İşgal Hükümetinden Ateşkesin Sürekliliği İçin Hamas İle Siyasi Anlaşmaya Varmasını İstedi…

  • 20 Aralık 2014
  • 804 kez görüntülendi.
Haim Yalin İşgal Hükümetinden Ateşkesin Sürekliliği İçin Hamas İle Siyasi Anlaşmaya Varmasını İstedi…

Gazze’ye paralel Ashkol Yerleşkeleri Bölgesel Konseyi Başkanı Haim Yalin, işgal hükümetinden ateşkesin sürekliliği için Hamas ile siyasi anlaşmaya varmasını istedi.

İşgal uçaklarının dün gece Gazze’ye iki hava saldırısı düzenlemesiyle ilgili bugün yaptığı açıklamada Konsey Başkanı Haim Yalin, Ashkol Yerleşkelerinde yaşayan yerleşimcilerin Hamas hareketiyle siyasi bir anlaşma sağlanmasına ihtiyaç duyduklarını belirterek, Gazze’den atılan füzelere askeri olarak misilleme yapmanın yeterli olmadığını söyledi.

Gazze’ye yönelik yapılan son askeri operasyonların burada yaşadıkları sıkıntıları artıracağına dikkat çeken Yalin, tansiyonu yükseltmenin bölgeyi savaştan önceki hale dönüştürebileceği konusunda işgal hükümetini uyardı.

51 günlük Temmuz savaşından sonra sağlanan ateşkes dün gece işgal uçakları tarafından ihlal edildi. Gazze’nin Han Yunus şehrine iki hava saldırısı düzenleyen işgal uçakları bölgede tansiyonun yükselmesine neden oldular.

İşgal güçleri daha önce de denizde balıkçılara ve sınır bölgesinde de Filistinli çiftçilere saldırarak defalarca ateşkesi ihlal ettiler.

Dün geceki saldırılara sert tepki gösteren Hamas hareketi bu durumda ateşkesi gözden geçirebileceklerini belirtirken, Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi’nin askeri kanadı durumundaki Direniş Tugayları ihlaller karşısında sabırlarının tükenmek üzere olduğunu ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.