Hamas 27. Kuruluş Yıldönümü İçin Gazze’de 100 Bin Kişilik Bir Etkinliğe Hazırlanıyor…

  • 10 Aralık 2014
  • 785 kez görüntülendi.
Hamas 27. Kuruluş Yıldönümü İçin Gazze’de 100 Bin Kişilik Bir Etkinliğe Hazırlanıyor…

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) önümüzdeki Cuma günü kuruluşunun 27. yıldönümü münasebetiyle Gazze’nin kuzey kesiminde 100 bin kişilik bir etkinliğe hazırlanıyor.

Basın yayın organlarına mesaj gönderen Hamas, hareketin 12 Aralık’ta Gazze’nin kuzey kesiminde yapacağı etkinliğe 100 bin kişinin katılmasını hedeflediğini belirterek, kuzey bölgesindeki vatandaşların katılacağı etkinliğin çok önemli ve görkemli olacağını belirtti.

Açıklamada etkinlikle ilgili programı da veren Hamas, Kassam Tugayları’nın da ilk kez yeni donanımlarıyla etkinliğe iştirak edeceğini ifade etti.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Hamas liderlerinden Fethi Hammad, etkinliğin işgal rejiminin Gazze’ye uyguladığı kuşatma politikasının iflas ettiğinin ilanı ve işgal altındaki Kudüs’te işgalciye karşı sürdürülen direnişin artırılarak devam etmesi çağrısı olacağını söyledi.

Hamas geçen sene kuruluş yıldönümünü iptal etmiş ve buraya harcayacağı parayı son savaşta ciddi bir şekilde etkilenen ailelere dağıtmayı kararlaştırmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.