Hamas: Baskılar Karşısında Direniş Artarak Devam Edecek…

  • 01 Aralık 2014
  • 739 kez görüntülendi.
Hamas: Baskılar Karşısında Direniş Artarak Devam Edecek…

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’nin Hamas ve direniş gruplarına yönelik baskılarını artırmasının hedefine ulaşamayacağını ve direnişin artarak devam edeceğini bildirdi.

Hamas Hareketi, Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin Batı Yaka’da Hamas üyelerini ve direniş taraftarlarını hedef alan operasyonları üzerine bugün (30 Kasım Pazar) yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan bildiride, işgal rejiminin işbirliği ve güvenlik koordinasyonu sayesinde Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin Batı Yaka’da kendisine sağladığı rahatlığa çok fazla sevinemeyeceğini söyledi.

Direniş taraftarlarına yönelik operasyonlardan ve olası sonuçlarından Filistin Yönetimi ve Fetih Hareketi’nin sorumlu olduğunu belirten Hamas Hareketi, Batı Yaka’da direniş taraftarlarına yönelik baskıların son günlerde yoğunlaştığını ve güvenlik birimlerinin Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya destek için yapılacak en ufak hareketi dahi önlemeye çalıştığını bildirdi.

Bildiride, Batı Yaka’daki baskıların aynı zamanda başta Hamas Hareketi olmak üzere Filistin halkının diri siyasi güçlerini boğmayı hedeflediğini ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.