Hamas, Brezilya Cumhurbaşkanı’nın İsrail Ziyaretini Kınadı

  • 02 Nisan 2019
  • 1.373 kez görüntülendi.
Hamas, Brezilya Cumhurbaşkanı’nın İsrail Ziyaretini Kınadı

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Brezilya Cumhurbaşkanı Jair Bolsonaro’nun işgal rejimine gerçekleştirdiği ziyareti şiddetle kınadı.

Hamas, dün (1 Nisan Pazartesi) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, ziyaretin işgale karşı Filistin halkına destek veren Brezilya halkının tarihi tavrını gözardı etmekle kalmayıp uluslararası hukuku ve gelenekleri de çiğnediğini belirtti.

Bildiride, Brezilya Cumhurbaşkanı’nın Kudüs kentini ve Burak (Ağlama) Duvarı’nı işgal rejimi başbakanı eşliğinde ziyaret ettiğine ve Brezilya’nın Kudüs’te diplomatik ofis açma niyetinde olduğuna işaret edildi.

Hamas, Brezilya’dan uluslararası hukuka ve Brezilya halkı ile Latin Amerika halklarının tarihi tavrına ters politikalardan vazgeçmesini istedi.

Bildiride, Brezilya Cumhurbaşkanı’nın benimsediği işgal rejimi yanlısı politikanın bölgenin istikrarına hizmet etmeyeceği, Arap ve İslam ülkeleriyle Brezilya arasındaki ilişkileri bozacağı ifade edildi.

Hamas, Arap Birliği ve İslam İşbirliği Teşkilatı’ndan da işgal rejimi yanlısı politikalarını terk etmesi için Brezilya’ya baskı yapmasını istedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.