Hamas, Filistin Yönetimi, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Birliği’ni kınadı

  • 12 Haziran 2015
  • 698 kez görüntülendi.
Hamas, Filistin Yönetimi, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Birliği’ni kınadı

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Mescid-i Aksa’yı savunmak için yeni bir girişim başlatılmasını ve Siyonistlerin tehlikeli projesiyle mücadele etmek üzere herkesin bu girişime katılması için tüm güçlerin ve alimlerin seferber olmasını istedi.

Hamas sözcülerinden Fevzi Burhum, bugün (11 Haziran Perşembe) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride işgalcilerin Kudüs’teki ve Mescid-i Aksa’daki ihlalleri karşısında Filistin Yönetimi’nin, uluslararası toplumun, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın ve Arap Birliği’nin sessiz kalması kınandı.

İşgal rejiminin Kudüs’te ihlallerini sürdürdüğünü belirten Burhum, Filistinlilerin göçe zorlandığını, evlerinin yıkıldığını ve topraklarına el konulduğunu, yeni Yahudi yerleşim birimleri inşa edildiğini ve Filistinlilerin mülklerine saldırılar düzenlendiğini söyledi.

İşgalcilerin 1948’den bu yana Filistin’de gerçekleştirdiği en büyük etnik temizliğin yaşanmakta olduğunu ifade eden Burhum, bütün bunlar olurken dünyanın sessiz kalmasının işgalcileri yüreklendirdiğini bildirdi.

Burhum; Batı Yaka’da, Kudüs’te ve 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinlilerden mevcut denklemi değiştirmeye çalışmalarını ve Siyonistlerin projesine her türlü yolla direnmelerini istedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.