Hamas, İİT Genel Sekreteri’nin Kudüs’ü Ziyaret Çağrısını Eleştirdi…

  • 06 Ocak 2015
  • 1.067 kez görüntülendi.
Hamas, İİT Genel Sekreteri’nin Kudüs’ü Ziyaret Çağrısını Eleştirdi…

İslami Direniş Hareketi (Hamas), İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri İyad Medeni’nin tüm Müslümanları Mescid-i Aksa’yı ziyaret etmeye çağırmasının kabul edilemez olduğunu ifade ederek, direniş ve cihadın Mescid-i Aksa’yı özgürleştirmenin tek yolu olduğunu belirtti.

İİT Genel Sekreteri İyad Medeni, tüm Müslümanları Kudüs’ü ziyaret etmeye davet ederek, Kudüs’ün “İslam turizm başkenti” ilan edilmesinin pratikte gerçeğe dönüştürülmesini istemişti.

Medeni, geçtiğimiz Pazar günü “Hafızalardaki Kudüs” sergisinin Ramallah kentindeki açılışında yaptığı konuşmada, Müslümanların on binler halinde Kudüs’e gelmesinin sağlanması gerektiğini ifade ederek, “Müslümanların Suudi Arabistan’ı umre ve hac için ziyaret ettikleri gibi Kudüs’ü ve Filistin’i de ziyaret etmeleri için Ürdün ve Filistin seyahat şirketleriyle birlikte bir yol bulmalıyız” dedi.

Hamas Hareketi, bugün (6 Ocak Salı) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın işgalden kurtarılmasının tüm Müslümanların üzerine farz olduğunu ve bu görevi terk etmenin caiz olmadığını belirtti.

Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın ancak cihat ve direniş yoluyla işgalden kurtarılabileceğine dikkat çeken Hamas, “Mescid-i Aksa’yı ziyaret aşkımız işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirmeye gerekçe olmamalı” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.