Hamas: İşgal Rejiminin Cinayetleriyle İlgili Belgeleri UCM’ye Vermeye Hazırız…

  • 17 Ocak 2015
  • 785 kez görüntülendi.
Hamas: İşgal Rejiminin Cinayetleriyle İlgili Belgeleri UCM’ye Vermeye Hazırız…

İslamî  Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist işgal rejiminin Gazze’de işlediği cinayetlerle ilgili olarak binlerce belge, rapor ve tanıkla Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne yardım etmek istediklerini belirterek, bu konuda her  türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum, bugün (17 Ocak Cumartesi) yaptığı basın açıklamasında, “Siyonist liderlerin Filistin halkına karşı işledikleri suçlardan yargılanmaları için Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin ön soruşturma açmasını memnuniyetle karşılıyor ve önemli bir adım olarak görüyoruz. Filistin halkı böyle bir kararı yıllardır bekliyordu” dedi.

Hamas sözcüsü Burhum yaptığı açıklamanın devamında, bu adımın Filistin halkının Siyonist liderlerin işledikleri cinayetler nedeniyle yargılanmaları umudunu yeşerttiğini belirterek, bu yönde pratik ve hızlı adımlar atılması gerektiğini, işgal liderlerinin Filistin halkına ve özellikle Gazze halkına karşı işledikleri korkunç cinayetlerle ilgili mahkameye binlerce belge ve rapor sunmaya hazır olduklarını ifade etti.

İşgal rejiminin Filistin halkına karşı işlediği cinayetlerin soruşturulması ve bunları işleyen Siyonist liderlerin yargılanması için Filistin Yönetimi’nin yaptığı başvuruyu kabul eden UCM ön soruşturma açma kararı aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.