Hamas Lideri Ebu Merzuk’tan FKÖ Kararına Övgü…

  • 06 Mart 2015
  • 892 kez görüntülendi.
Hamas Lideri Ebu Merzuk’tan FKÖ Kararına Övgü…

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim Üyesi Dr. Musa Ebu Merzuk, Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ)’ye bağlı Merkez Komitenin aldığı bazı kararları memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Hamas liderlerinden Ebu Merzuk yaptığı açıklamada, “Merkez Komitenin aldığı kararların birçoğu doğru yönden atılmış adımlar ve kararlardır, Hamas hareketi bunları memnuniyetle karşılıyor” dedi.

FKÖ’ye bağlı Merkez Komite yaptığı toplantının dün (5 Mart Perşembe) gerçekleştirdiği son oturumunda işgal rejimiyle sürdürdükleri güvenlik işbirliğine son verme kararı aldıklarını duyurdu.

Güvenlik işbirliği 1993 yılında işgal rejimiyle Filistin Yönetimi arasında imzalanan Oslo İlkeler Anlaşması’nın bir sonucudur. Anlaşma Filistin güvenlik güçleriyle işgal rejimi arasında bilgi paylaşımını ön görüyor. Buna göre işgal rejimi Filistin güvenlik güçlerinden Siyonist hedeflere yönelik eylem yapmak isteyen Filistinlilerin tutuklanmasını isterken, Filistin güvenlik güçleri de Filistinlilerin eylem yapmalarını engelliyor.

Güvenlik işbirliği nedeniyle şimdiye kadar onlarca direnişçi şehit oldu, yaralandı, tutuklandı ve bir çok eylem de engellendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.