Hamas’ın Nablus Teşkilatı Filistin Yönetimi’nden Tutuklamalara Son Verilmesini İstedi…

  • 15 Aralık 2014
  • 947 kez görüntülendi.
Hamas’ın Nablus Teşkilatı Filistin Yönetimi’nden Tutuklamalara Son Verilmesini İstedi…

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Nablus teşkilatı Filistin Yönetimi’nden mensuplarına yönelik tutuklamalara son vermesini istedi.

Hamas’ın kuruluşunun 27. yıldönümü münasebetiyle açıklama yapan Nablus teşkilatı, Filistin Yönetimi’nden şu anda cezaevlerinde bulunan siyasi tutukluları serbest bırakmasını, çalışmalarını Filistin’in birliği için yoğunlaştırmasını ve varılan uzlaşının başarıya ulaşması için gayret göstermesini istedi.

Filistin halkından Mescidi Aksa’yı sahiplenmesini ve Kudüs halkına destek vermesini isteyen Nablus teşkilatı, Kudüs ve Mecidi Aksa’yı savunmak için olası bir savaşa hazırlık yapılması gerektiğini ifade etti.

Yapılan açıklamada ayrıca, şehit, yaralı ve şu anda Siyonist işgal zindanlarında bulunan esirlerin ailelerinin sahiplenilmesi, esirlerin sorunlarına karşı ilgili olunması istenerek, hareket olarak onların özgürlüğü için yapılması gerekeni yapmaktan kaçınmayacakları hatırlatıldı.

Filistin ve Mescidi Aksa için bireysel eylemler yapan kahraman Filistin mücahitlerini selamlayan Hamas, Mescidi Aksa içinde nöbet tutanları da yürekten desteklediklerini, direnişlerini ve sebatlarını takdir ettiklerini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.