HAMAS’ın temsilcisi: İran her zaman Filistin meselesinin hamisi olmuştur

  • 23 Şubat 2019
  • 1.235 kez görüntülendi.
HAMAS’ın temsilcisi: İran her zaman Filistin meselesinin hamisi olmuştur

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS’ın Lübnan temsilcisi Ahmed Abdulhadi, ‘İran’ın her zaman Filistin Meselesi’nin hamisi olduğunu’ söyledi.

El-Alem kanalının bildirdiğine göre, HAMAS yetkilisi, kendisi ve HAMAS’ın diğer yetkililerinin geçen ay  İran dışişleri bakanı Muhammed Cevad Zarif ile Lübnan’da görüştüklerini belirterek, bu görüşmenin İran ve HAMAS arasında ilişkilerin güçlenmesinde yeni bir dönüm noktası olacağını söyledi.

HAMAS yetkilisi, ortak meseleler ve Filistin meselesinin desteklenmesi ve direniş konusunda, her zaman İran’la en iyi düzeyde koordinasyonları  olduğunu söyledi.

Ahmed Abdulhadi, İran dışişleri bakanı ile görüşmesinde, Zarif’e, Filistin konusunda son gelişmeler ve de Amerika’nın ‘Yüzyılın Anlaşması’ planı hakkında bilgi verdiğini söyledi.

ABD ve siyonist İsrail’in ortak planı olan ‘Yüzyılın Anlaşması’na göre, Kudüs tamamen siyonist rejime devredilecek, Filistinli mültecilerin topraklarına dönme hakkı kalkacak ve Filistinliler yalnızca Batı Yaka ve Gazze Şeridi’nde mülk sahibi olabilecekler. Sözkonusu plana karşı uluslararası toplumda sert eleştiriler gelmeye devam ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.