Haniye: Ey Arap ve İslam ülkelerinin liderleri, nihayet öfkelenip tarihi bir duruş sergilemek için daha ne kadar kana ve cinayete ihtiyacınız var?

  • 24 Ekim 2023
  • 25 kez görüntülendi.
Haniye: Ey Arap ve İslam ülkelerinin liderleri, nihayet öfkelenip tarihi bir duruş sergilemek için daha ne kadar kana ve cinayete ihtiyacınız var?

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın Siyasi Ofisi Başkanı İsmail Heniye, bu sabah yaptığı açıklamada, Arap ve İslam ülkelerine Gazze Şeridi’ni desteklemek için hızlı ve kararlı bir duruş sergilemeleri çağrısında bulundu.

Fars haber ajansının verdiği haberde, İsmail Henye konuyla ilgili açıklamasında şunları kaydetti: “Batı, İsrail’in Gazze’ye karşı savaşına ve soykırıma destek veren tutumuyla insanlığın rekorunu kırdı. Batı, Arap ve İslam halklarıyla kendi arasına asla yıkılmayacak bir duvar ördü.

Henye, ırkçı rejimin Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları hakkında şunları kaydetti: “Bu caniler kimse arasında ayrım yapmıyor; çocukları, kadınları, yaşlıları öldürüyor ve en korkunç katliamı gerçekleştiriyorlar.”

Hamas’ın siyasi büro başkanı sözlerinin devamında; “Ey Arap ve İslam ülkelerinin liderleri, nihayet öfkelenip tarihi bir duruş sergilemek için daha ne kadar kana ve cinayete ihtiyacınız var?”sorusunu yöneltti.

Son istatistiklere göre Siyonist rejimin Gazze’ye son 17 günde düzenlediği saldırılarda şehit sayısı 5 bin 877, yaralı sayısı ise 15 bin 273 oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.