Haniye: Tüm Filistin Ayakta! Bu Nesil Bunu Başaracak!

  • 16 Mayıs 2021
  • 429 kez görüntülendi.
Haniye: Tüm Filistin Ayakta! Bu Nesil Bunu Başaracak!

Filistin İslami Direniş Hareketi’nin siyasi ofisi Başkanı, 15 yıldır kuşatma altında olan Gazze’nin bugün düşman şehirlerde sokağa çıkma yasağına neden olduğunu söyledi.

Filistin İslami Direniş Hareketi siyasi bürosu başkanı İsmail Haniye Cumartesi akşamı, Kudüs ve Mescid-i Aksa’daki durumu değiştirmeye çalışan işgalcilerin Filistin’in her yerinde istikrarlı bir milletle karşı karşıya olduklarını söyledi.

İsmail Haniye şu ifadelerde bulundu: ‘Kudüs ve Mescid-i Aksa özgürleştirene kadar rahatlamayacağız ve bu nesil bunu yapabilir.

Mescid-i Aksa’nın kırmızı çizgimiz olduğu konusunda uyardık ve Netanyahu’ya ateşle oynamamasını söyledik.

Direniş bizim stratejik seçeneğimizdir ve Gazze’deki direniş Mescid-i Aksa’ya düzenlenen saldırı karşısında asla eli kolu bağlı oturmayacaktır.

Gazze’deki direniş sadece Gazze’yi savunmuyor ve Gazze’deki büyük ve sağlam direniş, Kudüs ve Filistin’in tamamı için stratejik bir değerdir.

Direnişin talepleri Gazze ile ilgili değildir, direnişin düşmanla çatışmasının nedeni, Kudüs, Mescid-i Aksa, Şeyh Cerrah ve geri dönüş hakkı içindir.

Düşman ordusu, Gazze’de sivillere karşı suç ve cinayet işleyerek direnişi geri püskürteceğini düşünüyor, ancak direniş asla geri çekilmeyecek ve Kudüs ve Mescid-i Aksa için bir kılıç ve kalkan olarak kalacaktır.

15 yıldır kuşatma altında olan Gazze, bugün düşman şehirlerde sokağa çıkma yasağının uygulanmasına neden oldu.

Bugün, Filistin içindeki coğrafi mesafeler kayboldu ve tüm Filistin ayağa kalktı.’

Filistin direnişi ile siyonist rejim arasındaki çatışmalar, direnişin Tel Aviv’e, Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya düzenlediği saldırılara son vermesi için verdiği mühletin sona ermesinin ardından Pazartesi günü başladı.

Siyonist rejim Filistin halkını dünyanın gözü önünde öldürmeye devam ederken, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa ülkeleri de bu rejimin yanında yer aldı.

Gazze’deki Sivil Savunma Teşkilatı’nın ifadesine göre, siyonist rejimin Gazze’nin çeşitli bölgelerine yönelik saldırı ve bombardımanının başlangıcından bugüne kadar Filistinli şehit sayısı 39’u çocuk ve 22’si kadın olmak üzere 140’ı aşkın kişi oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.