Harrazi: Azerbaycan Cumhuriyeti yetkilileri yabancılardan güvenlik satın alma yanılsamasından kurtulmalıdır

  • 06 Ekim 2021
  • 1.407 kez görüntülendi.
Harrazi: Azerbaycan Cumhuriyeti yetkilileri yabancılardan güvenlik satın alma yanılsamasından kurtulmalıdır

İran İslam Cumhuriyeti Dış İlişkiler Stratejik Konseyi Başkanı “Azerbaycan Cumhuriyeti yetkilileri yabancılardan güvenlik satın alma yanılsamasından kurtulmalıdır.” diye vurgu yaptı.

İran Press Haber Ajansı’na göre, Seyyid Kemal Harrazi, Azerbaycan Cumhuriyeti’ni bu ülkede Siyonist rejimin varlığına izin vermesini eleştirdi ve şu açıklamada da bulundu: “Bir ülkenin güvenliğini sağlamak için yabancılara güvenmek mantıklı ve makul bir çözüm değil. ”

Harrazi, sözlerine “Yabancı güçlerin rolü arttıkça, ev sahibi ülkenin ona bağımlılığı derinleşiyor” diye ekledi.

İran İslam Cumhuriyeti Dış İlişkiler Stratejik Konseyi başkanı şunları da söyledi: “Bölgedeki hangi ülke, topraklarındaki yabancı güçlerin varlığıyla yabancı güçlere artık ihtiyacı olmayacak derecede askeri gücünü arttırabilmiştir.”

Harrazi, “İran İslam Cumhuriyeti bugün bölgede tartışmasız bir güçse, bunun nedeni kendine güveni ve dış güçlere bağımlılığının olmamasıdır.” diye vurgu yaptı.

Dış İlişkiler Stratejik Konseyi Başkanı, “Siyonist rejim, Azerbaycan Cumhuriyeti’nde beklentisiz yuvalanmamıştır ve mevcut hükümetin stratejik hatasından hareketle bölgedeki savaş ateşini yakmak için talihsiz hedefleri var. Bu büyük bir felaket olacak.” diye sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com