Hasan Nasrullah’tan bölge gelişmeleriyle ilgili açıklama

  • 24 Ekim 2016
  • 977 kez görüntülendi.
Hasan Nasrullah’tan bölge gelişmeleriyle ilgili açıklama

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Mişel Aoun’un cumhurbaşkanı ve Saad Hariri’nin de başbakanlığına destek verdi.

Lübnan el’Menar tv kanalına göre, Nasrullah dün  video konferansı aracılığıyla yaptığı açıklamada,  ayrıca Halep ve Musul’da  teröristlerle çatışmaya değinerek, bunların geleceği belirleyen çatışmalar olduğunu belirtti ve  teröristlerin Lübnan sınırlarına yakın bölgelerdeki faaliyetlerinin çok önemli bölümünün  sınırlı hale geldiğini ve artık  bu bölgelerin teröristlerin faaliyetlerinin rahat bir şekilde yaptıkları yer olmaktan çıktığını söyledi.

Nasrullah, DAİŞ ve en’Nusra Cephesi’ni tehlikeli programların taşeronları olarak nitelerken, tekfircilerin  en büyük zararı bölge halkı ve ehlisünnete verdiklerini söyledi.

Nasrullah, Türkiye’nin Irak halkının Musul’u kurtarma operasyonuna katılmasına karşı çıkmasının da şaşırtıcı olduğunu belirterek, gerçekte Irak halkının bu girişimiyle  Musul’u kurtarmak için onlarca insanını Musul için feda ettiğini ve takdir edilecek bir girişim olduğunu söyledi.

Hizbullah genel sekreteri, Suudi rejiminin saldırıları altındaki Yemen’in muhasara edilmesini de kınayarak,  Batı ve BM’nin bu durum karşısında sessiz kalmalarının kabul edilemez bir çirkinlik olduğunu  belirterek uluslararası toplumun Yemen’deki  cinayetlere sessiz kalmalarının esef verici olduğunu söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.