Hasan Ruhani: Bugün İran’da Şii ve Sünni Düşmana karşı Yanyana Durmuştur

  • 14 Mayıs 2019
  • 508 kez görüntülendi.
Hasan Ruhani: Bugün İran’da Şii ve Sünni Düşmana karşı Yanyana Durmuştur

İran cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, dün akşam İran genelinde ehli sünnetin önde gelenleri ve alimleriyle görüşmesinde, ”İslam Cumhuriyeti ve İran halkının, kendisini tehdit edenlerden çok daha büyük olduğunu’ söyledi.

Ruhani, günümüzde İran’ın, düşmanların çeşitli tehditleriyle karşı karşıya olduğunu belirterek, ”izzet ve gururla  düşmanları yenilgiye uğratarak bu zor aşamayı geride bırakacaklarını’ söyledi.

İran cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ehli sünnetin inkılabın bütün alanlarında  faal bir katılım sergilediğini belirterek, ”ehli sünnetin başta seçimlerde sandıklara giderek temsilcilerini seçmesi dahil bütün alanlarda rolünün olduğunu” söyledi.

İran cumhurbaşkanı, İran İslam inkılabının belli bir mezhebe bağlı olmadığını ve İran halkının tamamı ve bütün mezheplerinin inkılab sahnesinde yer aldığını ve aktif katıldığını belirterek,  bütün herkesin, inkılap ve ülkenin sahibi olduğunu söyledi.

Ruhani, sınır eyaletlerinde bulunan ehli sünnet ahalisinin, inkılabın zaferinden bu yana  her zaman İslam nizamına sadık olduklarını belirterek, ”bugün İran’da Şii ve Sünni ülkenin ilerleme ve kalkınmasında yanyana durmuşlardır’ dedi. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.