Heniyye: Direnişin Terör Olarak Nitelendirilmesini Kabul Etmiyoruz…

  • 25 Şubat 2015
  • 727 kez görüntülendi.
Heniyye: Direnişin Terör Olarak Nitelendirilmesini Kabul Etmiyoruz…

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye, Hamas Hareketi’nin Mısır’ın iç işlerine karışmadığını bir kez daha vurgulayarak, Gazze Şeridi’ne yönelik her türlü saldırıdan işgal rejiminin sorumlu olacağını söyledi.

Heniyye, dün akşam (24 Şubat Salı) Gazze kentinde düzenlenen “Filistin: İşgalin Sebepleri ve Zafer Faktörleri” Konferansı’nda yaptığı konuşmada, Hamas Hareketi’nin kartların karıştırılarak Filistin direnişinin “terör” olarak nitelendirilmesini kabul etmeyeceğini bildirdi.

Hamas Hareketi’nin Mısır’ın iç işlerine karışmadığını, bunun geçmişte olmadığını ve gelecekte de olmayacağını kaydeden Heniyye, Mısır medyasının yaydığı kanaatin aksine Mısır İstihbaratı’nın bu gerçeği çok iyi bildiğini ifade etti.

“Stratejik tavrımız, her zaman Mısır devletini muhatap almaktır. Şehitlerine Allah’tan rahmet ve Mısır’a güvenlik dileriz” diyen Heniyye, Gazze Şeridi’nin karşı karşıya olduğu sorunlara da değinerek, bu sorunların başında yeniden imar, abluka ve memur maaşları sorununun geldiğini söyledi.

Filistin Yönetimi ve uzlaşı hükümetinin Gazze Şeridi’ni ihmal ettiğini belirten Heniyye, uzlaşının sadece hükümet kurup diğer dosyaları ihmal etmek olmadığını ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.