Hizbullah ABD ve AB’nin İran ve Suriye’ye yaptırımlarını kınadı

  • 16 Ocak 2021
  • 4.781 kez görüntülendi.
Hizbullah ABD ve AB’nin İran ve Suriye’ye yaptırımlarını kınadı

Lübnan Hizbullah Hareketi, AB’nin Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad’ı yaptırım listesine almasını ve ayrıca Amerika terör devletinin kutsal Rezevi külliyenin adını terör örgütleri listesine almasını şiddetle kınadı.

Lübnan Hizbullah Hareketi konu ile ilgili yayımladığı bildiride, terör örgütlerini bizzat destekleyen ve koruyan AB, Suriye Dışişleri Bakanlığı ile irtibat kurmak ve müzakere etmek ve bu ülkede ve bölgede istikrar ve güvenliği sağlamak yerine, Suriye’nin yasal yönetiminin bir bakanına yaptırım uyguladığını belirtti.

Lübnan Hizbullah Hareketi bir başka bildiride de Amerika terör devletinin İran’ın kutsal Rezevi külliyesini yaptırım listesine almasına tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

ABD Dışişleri Bakanlığı’nda şimdiki yönetim son günlerine yaklaştığı bir sırada, cünun ve nefret had safhasına ulaştı ve bu bakanlık kin ve nefretini açıkça göstermeye başladı.

Hizbullah Hareketi bildiride, kutsal Rezevi külliyeyi terör örgütleri listesine almak, siyaset ve siyasi ihtilafların ötesine geçen ve dinlerle ve dini inançlarla düşmanlık safhasına varan ve Amerika terör devleti ve Dışişleri Bakanlığı’nın ahlaki ve fikri sapkınlığının ne denli çöktüğünü ortaya koyan bir hareket olduğunu vurguladı.

Lübnan Hizbullah Hareketi ayrıca, Amerika terör devletinin Irak Haşdi Şabi Hareketi’ne karşı saldırılarını da kınayarak, Haşdi Şabi Hareketi Irak’ın birlik ve beraberliğinin güvencesi ve tekfirci IŞİD terör örgütü ile mücadelede en önemli etken olduğunu kaydetti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.