Hizbullah: Füzelerimiz siyonist İsrail’in tamamını hedef alıyor

  • 15 Ağustos 2022
  • 11 kez görüntülendi.
Hizbullah: Füzelerimiz siyonist İsrail’in tamamını hedef alıyor

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı, Siyonist rejimin bu hareketin gücünün farkında olduğuna işaret ederek, Hizbullah’ın noktasal füzelerinin işgal altındaki Filistin’deki (İsrail) herhangi bir hedefi vurabilecek düzeyde olduğunu bildirdi.

El-Siyase haber sitesine göre, Lübnan Hizbullah hareketinin genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah’ın yardımcısı Muhammed Yagi, ”Hizbullah ile Siyonist rejim arasında bir savaş çıkarsa, bence erken saatlerde durum deniz, kara ve havada  tamamen kendini gösterecektir.” dedi.

Siyonist düşmanın Hizbullah’ın gücünü bildiğine işaret eden Yagi, “Konuştuğumuzu yaparız, boş konuşmayız.” dedi.

Hizbullah yetkilisi, ”Biz kazanırsak tüm İslam milleti kazanır. Direnişin elde ettiği her zafer, İslam ümmetinin  şehitlerinin bir nişanesidir.” dedi.

Nasrallah’ın yardımcısı, petrol ve doğalgaz kaynaklarının korunmasının geri dönülemez bir karar olduğuna ve Eylül ayı sonuna kadar deniz sınırlarını çizdikten sonra petrol ve doğalgaz çıkarmazsak düşmanın bir damla petrol ve gaz çıkarmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

2 Temmuz Cumartesi akşamı İsrail ordusu, Doğu Akdeniz’deki Kariş gaz platformuna doğru hareket eden üç Hizbullah İHA’sını vurduğunu iddia etti. Siyonistlere göre Hizbullah’ın bu bölgeye gönderdiği insansız hava araçları silahsızdı.

Lübnan Hizbullahı hareketi de Siyonist rejimin harekete ait insansız hava araçlarına müdahale edildiği yönündeki iddialarının ardından bir açıklama yaparak, bu insansız hava araçlarının görevinin belirlendiğini ve amaçlanan misyonun gerçekleştirildiğini duyurdu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.