Hizbullah: İsrail ve yandaşları ile mücadeleden vazgeçmeyeceğiz

  • 16 Aralık 2014
  • 849 kez görüntülendi.
Hizbullah: İsrail ve yandaşları ile mücadeleden vazgeçmeyeceğiz

Lübnan meclisi Hizbullah direnişine vefa gurubu başkanı Muhammet Raad, Cebşit ilçesinde düzenlenen programda yaptığı konuşmada Amerika’nın Suriye’de IŞİD gibi terörist gruplarla savaşının ardından bugün Suriye hükumetini zayıflatmak için hangi gurubu destekleyeceğini bilemez hale geldiğini belirtti.

Muhammed Raad, Amerika’nın Suriye’deki müdahaleci ve çatışmaya sebep olan politikasının aksi sonuç verdiğini ve halkın devlete daha çok destek olmasının alt yapısını oluşturduğunu belirtti.

Raad ülkenin iç durumu ile ilgili olarak da şu ifadeleri kullandı: Silah bırakmayacağız ancak sorunları çözmek için tüm Lübnanlılarla konuşmaya hazırız çünkü bizler güç elde etme peşinde değiliz ve gücün arkasına sığınmak istemiyoruz.Bizler Lübnan’ın ve Lübnan halkının saygınlığının korunması ve hiç bir kimsenin bizim hakkımıza tecavüz etmemesi için mücadele ediyor ve savaşıyoruz.
Hizbullah’ın kıdemli üyesi ekleme yaparak; İsrail, İsrail’in müttefikleri ve İsrail’in yandaşları ile mücadele etmekten vazgeçmeyeceklerini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.