Hizbullah: Siyonist İsrail’in her türlü girişimine cevap vermeye hazırlıklıyız

  • 04 Ocak 2015
  • 1.003 kez görüntülendi.
Hizbullah: Siyonist İsrail’in her türlü girişimine cevap vermeye hazırlıklıyız

Lübnan Hizbullah hareketi yürütme şurası başkan yardımcısı Şeyh Nebil Kavuk, terör rejimi İsrail’in her türlü girişimine karşı gerekli cevabı vermeye hazırlıklı olduklarını bildirirken, bu arada terör rejimi İsrail’i, Şii ve Sünni Müslümanlar arasında fitne çıkarmaya dayalı girişimleri konusunda da uyardı.

Nebil Kavuk, Dünya Ulema Birliği genel sekreteri ve Lübnan ehli sünnet camiasının seçkin alimlerinden Şeyh Mahir Hammud’u anma merasiminde yaptığı açıklamada, siyonist İsrail’in Lübnan’a 2006 yılında açtığı ve ağır yenilgi aldığı savaşı telafi etmek için Lübnan’a yeni bir saldırı için hazırlık yaptığını ama Hizbullah’ın sözkonusu 33 günlük savaşta aldığı galibiyetin daha da fazlasını alacak ve siyonist İsrail’e çok daha büyük bir yenilgiyi tattıracak hazırlık ve güçte olduğunu söyledi.

Lübnan’ın Seyda şehrinde düzenlenen ve aynı zamanda Hz. Peygamber’in miladına denk gelen merasimde konuşan Şeyh Nebil Kavuk, siyonist İsraillilere hitaben; ”Hizbullah bugün her zamandan daha fazla hazırlıklı ve güçlüdür’ dedi.

Bu arada Şeyh Mahir Hammud da, yaptığı konuşmada, Lübnan Hizbullah hareketini överek fitnecileri uyardı ve ”Biz hak ve İslam üzereyiz ve hak üzerinde olduğumuz konusunda şüphemiz yok ama onların batıl, yolunu kaybettikleri ve cehalet içinde olduklarında da itminanımız tam’ dedi.

Şeyh Hamud, Hizbullah hareketinin İslam, direniş ve peygamber sancağını dalgalandırdığını belirterek, Hizbullah’a övgülerde bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.