Hollanda’da “asbest” alarmı

  • 18 Aralık 2014
  • 704 kez görüntülendi.
Hollanda’da “asbest” alarmı

Hollanda’nın Limburg eyaletine bağlı Roermond kentindeki bir yat limanında çıkan yangından sonra etrafa yayılan sağlığa zararlı asbest maddesinin etki alanının, tahmin edilenden geniş olduğu bildirildi.

Roermonda Belediyesi, bu kapsamda büyük bölümü yaya ve araç ulaşımına kapatılan şehirde alınan acil güvenlik önlemlerinin cumartesi gününe kadar geçerli olacağını açıkladı. Belediye Başkan Yardımcısı Gerard Ljff, ulaşım yasağı getirilen bölgede bulunan işyerlerinin asbest temizlenene kadar kapalı kalacağını bildirdi.

Belediye Başkanı Peter Cammaert ise asbestin bir bölümünün temizlendiğini geri kalan kısmının yok edilmesinin zaman alacağını belirterek, şehir sakinlerinden alınan önlemlere uymaları çağrısında bulundu.

Yat limanındaki bir depoda gelen ve can kaybının yaşanmadığı yangından sonra etrafa yayılan asbest, kentte endişeye yol açmıştı. Acil bir yönetmelik yayınlayan Roermond Belediyesi, şehir merkezinin büyük bir bölümünü yaya ve araç trafiğine kapatmış, söz konusu bölgede bulunan okullarda eğitime ara verilmişti.

Yetkililer, paniğe yol açan yangının çıkış sebebi konusunda henüz bir açıklamada bulunmadı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.