Hüccet’ül İslam Kazım Sıddıki: Direnişe Destek Konusunda Doğru Adresi İmam Hamanei Verdi

  • 13 Kasım 2015
  • 794 kez görüntülendi.
Hüccet’ül İslam Kazım Sıddıki: Direnişe Destek Konusunda Doğru Adresi İmam Hamanei Verdi

Bu haftanın Tahran Cuma namazı Hüccet’ül İslam Kazım Sıddıki’ninn imamlığıyla eda olundu. Sıddıki, hutbesinin bir bölümünde İran’ın Suriye’de bulunmasına karşı olan ve ona soru işareti bırakan bazı kesimlere tepki göstererk, Suriye’ye ve Beşşar Esad’a destek konusunda İmam Hamanei’nin beyanatlarına işaret ederek, direnişe destek konusunda doğru adresi İmam Hamanei’nin verdiğini, daha önce Suriye konusunda ısrarlı olan bazı gerici ülkeler bugün geri adım attıklarını söyledi.

Konuşmasının devamında Suriye’nin içişlerine müdahele meselesine işaret eden Tahran Cuma Namazı Geçici Hatibi, İran’ın Suriye’de halkın görüşüne saygı duyduğunu, bu ülkedeki terörün son bulduğu zaman onun ardından halk güvenlik ortamda ülkenin yürütme organlarını tayin etmeleri şart olduğunu dile getirdi.

Kazım Sıddıki, Suriye’de bir tek Beşşar Esad büyük güçlere karşı dış durarak geri adım atmadığının altını çizdi ekledi.

Hutbesinin bir bölümünde Afganistan’da 8 Şii mezhebine mensubunun kafasının kesilmesini eleştiren Cuma Hatibi, maalesef Afganistan yönetiminin bu konuda hiçbir girişimde bulunmadığını söyledi.

Hüccet’ül İslam Sıddıki, konuşmasında ayrıca BM Genel Sekreteri’nin Yemen’e karşı Suudi Arabistan’a verdiği desteğe işaret ederek, Suudi yönetiminin Yemen’de insan severlik duygusuyla çalıştığı şeklindeki BM Genel Sekreteri’nin bu sözleri inanılmaz ve esef verici olduğunu söyleyerek, Suudi Arabistan yönetimi sekiz aydan beri Yemen’de çocuk ve kadın demeden insanları katlettiğini, evleri tahrip ettiğini, teröristlere destek verdiğini, ayrıca okulların güvensiz olduğunu hatırlattı.

BM Genel Sekreteri’nin desteğini şiddetle eleştiren Kazım Sıddıki, “Güçsüz ve zayif olan kimse zulme sığınıyor. Tarihin kara lekesi olan bu durumdan dünya ağlamalı”diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.