Hüccetül-İslam Seyyid İbrahim Reisi: Filistin, insanlık için bir ahlak sınavıdır

  • 24 Haziran 2017
  • 1.540 kez görüntülendi.
Hüccetül-İslam Seyyid İbrahim Reisi: Filistin, insanlık için bir ahlak sınavıdır

İmam Rıza -as- Türbesi Sorumlusu Hüccetül-İslam Seyyid İbrahim Reisi, Filistin ve Kudüs meselesinin bugün insanlık için ahlaki, insani ve İlahi ülkülere yönelik bağlılık sınav alanı olduğunu belirtti.

İRNA’nın verdiği habere göre, İmam Rıza -as- Türbesi Mütevellisi Hüccetül-İslam Seyyid İbrahim Reisi, mukaddes Kum kentinde bu haftaki Cuma Namazı hutbesi öncesinde ve Dünya Kudüs Günü Yürüyüşçüleri arasında yaptığı konuşmada, Filistin meselesinin asaletli ve kutsal topraklarda bir yabancıların desteğiyle işgalci ve sahte bir rejim tarafından soykırım meselesi olduğunu vurguladı.

İbrahim Reisi, işgal rejiminin müstekbirlerin desteğiyle mazlum Filistin halkını kendi topraklarından kovmak suretiyle sahte bir devlet kurmak peşinde olduğunu ifade etti.

Reisi ayrıca bugün emperyalizm ve siyonizm akımlarının nüfuzu için bazı bölge ülkelerince zemin sağlandığını esefle dile getirdi.

İmam Rıza -as- Türbesi Mütevellisi İslam ümmeti arasında birlik oluşturulması ve İslam dünyasının bütün potansiyelinden küresel emperyalizmle mücadele için yararlanılmasını, İslam Cumhuriyeti Kurucusu Rahmetli İmam Humeyni’nin Filistin meselesiyle ilgili en önemli kazanımlarından olduğunu vurguladı, Filistin meselesinin müsamaha, müzakere ve uzlaşma yoluyla çözümlenmeyeceğini ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.