İbadi: Gönüllü Halk Güçleri Irak’ın Milli Savunma Sisteminin Bir Parçasıdır.

  • 12 Mart 2015
  • 730 kez görüntülendi.
İbadi: Gönüllü Halk Güçleri Irak’ın Milli Savunma Sisteminin Bir Parçasıdır.

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Bağdat’taki Teknoloji Üniversitesi’nde düzenlenen güvenlik güçlerine destek eylemine katıldı. Burada bir konuşma yapan İbadi, gönüllü milislerden oluşan Halk Topluluklarının, Irak’ın milli savunma sisteminin bir parçası olduğunu savunarak, “Sosyal medya aracılığıyla onlara karşı yapılan ithamlar, yalan ve sahtelikten ibarettir. Toplulukların durumu, Bakanlar Kurulu tarafından onaylanmış ve Meclis’ten de geçerek yasalaşmıştır. Bütçeden pay alan Halk Toplulukları, sivil vatandaşlarla askeri ve güvenlik kurumları arasındaki kaynaşmaya vesile oldu” diye konuştu.

“IŞİD’İN SONU GELECEK”

Güvenlik güçlerinin son dönemlerde terör örgütüne karşı ciddi başarılar elde ettiğini aktaran Başbakan İbadi, şunları söyledi:

“Güvenlik güçlerinin, IŞİD’e karşı başarısı, Iraklılarındır. IŞİD, tehdidini hisseden dünya da bizim yanımızda yer alıyor. Kırmızı çizgi olarak gördüğümüz egemenliğimize ve içişlerimize de kimsenin karışmasına izin vermeyeceğiz. Musul’u IŞİD’in elinden geri almaya karar verdik. Terörizm ve öldürme amacıyla kurulan IŞİD’in sonu gelecek.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.