İmam Ali Hamanei: Şehid Süleymani’nin suikastçıları, tarihin çöplüğüne atılacaktır!

  • 01 Ocak 2022
  • 276 kez görüntülendi.
İmam Ali Hamanei: Şehid Süleymani’nin suikastçıları, tarihin çöplüğüne atılacaktır!

Dünya Mazlumları ve Müslümanları Lideri İmam Ayetullah Seyyid Ali Hüseyni Hamanei, direniş ekseninin eskisinden daha da geliştiğini belirtti.

İmam Seyyid Ali Hamanei, ABD’nin 3 Ocak 2020’de yaptığı terör saldırısında şehit düşen General Kasım Süleymani ile Haşdi Şabi eski Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el- Mühendis’in şehadetinin ikinci yıl dönümü münasebetiyle Şehit Süleymani’nin ailesini kabul etti.

İmam Ayetullah Hamanei, Şehit General Süleymani’nin İslam dünyası ve bölge gençleri arasında bir model ve kahraman haline geldiğini belirterek, “Aziz Şehit Süleymani, İran’ın ve İslam dünyasının en milli şahsiyetlerinden biridir” dedi.

Şehit Süleymani’nin şehadetini ulusal ve uluslararası bir olay olarak nitelendiren İmam Ayetullah Hamanei, ‘Bugün Şehit General Süleymani, bölgemizde umudun, özgüvenin, cesaretin ve dayanıklılığın ve zaferin göstergesidir. Bazılarının söylediği gibi Şehit Süleymani düşmanları için General Süleymani’den daha tehlikelidir.

O aziz şehit, içerdeki ve dışarıdaki zalimlere ve bozgunculara karşı o kadar kararlı ve şiddetliydi ki, bir bölgede bulunduğu haberi bile düşmanın ruhunu yerle bir etti’

Müstekbirlerin Şehit Süleymani’nin adından, yaygınlaşmasından ve tanınmasından duydukları endişeye işaret eden İmam Hamanei , şehidin adını sosyal medyada dahi ortadan kaldırmaya çalışmalarının korkularının bir işareti olduğunu söyledi.

İmam Hamanei, ‘Günümüz dünyasında, siber uzay kibirli olmanın anahtarıdır. Bu gerçek aynı zamanda ülkenin siber uzay görevlilerini de uyarmalı ki düşman siber uzayda istediği şekilde ve istediği yerde saldıramayacak şekilde hareket edebilsinler’ ifadelerini kullandı.

İmam Ayetullah Hamanei, Şehit Süleymani’yi kalıcı ve ebedi bir gerçek olarak nitelendirerek, ‘Trump ve onun gibi suikastçıları, tarihin unutulmuşları arasında yer alacak ve elbette dünyevi suçlarının bedelini ödedikten sonra tarihin çöplüğüne atılacaktır’ dedi

Şehit Süleymani’nin ailesi, yoldaşları ve arkadaşlarının ve özellikle Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Serdar Kaani’nin kutsal direniş çizgisini takip etme ve ilerletme konusundaki faaliyetlerini öven Rehber Hamanei şunları söyledi: O, iradesinin ve hedeflerinin istikametinde zafer vermiştir ve bu vaat eden vaadi İran milletinin durumunu da içerecektir.

İslam Devrim Lideri, sözlerine şöyle devam etti:

“Düşmanlar General Süleymani ile Ebu Mehdi el-Mühendis’i şehit ederek her şeyin bittiğini düşünmüştü. Ancak ABD’nin Afganistan’dan kaçışı bu aziz şehidin kanı sayesinde gerçekleşmiştir. Amerika, çaresizce Irak’tan çekiliyormuş gibi yapıp askeri danışmanlık görevini sürdüreceğini bildiriyor. Iraklı kardeşler bu konuyu dikkatli bir şekilde takip etmelidir. Yemen’de direniş cephesi ilerliyor, Suriye’de aciz duruma düşen düşman gelecek kaygısı yaşıyor. Genel olarak bölgedeki direniş bugün iki sene öncesine kıyasla daha gelişmiştir ve daha umutlu ve canlıdır”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.