İmam Ali Hamaney, Hüccetül İslam Muizzi’yi Kızıl Ay Cemiyetinde kendi özel temsilcisi olarak atadı

  • 06 Ocak 2015
  • 981 kez görüntülendi.
İmam Ali Hamaney, Hüccetül İslam Muizzi’yi Kızıl Ay Cemiyetinde kendi özel temsilcisi olarak atadı

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei yayınladığı bir hükümle Hüccetül İslam Hacı Şeyh Abdul Hüseyin Muizzi’yi İran İslam Cumhuriyeti Kızıl Ay Cemiyeti’nde Velayeti Fakih’in özel temsilcisi olarak atadı.

İslam İnkılabı rehberinin söz konusu hükmünün tam metni şöyledir:

Bismillahirrahmanirrahim

Saygıdeğer Hüccetül İslam Hacı Şeyh Abdul Hüseyin Muizzi (Allah başarını daim kılsın)

Uzun yıllar boyunca İran İslam Cumhuriyeti Kızıl Ay kurumunda büyük hizmetlerin kaynağı olan mesuliyetini müdrik değerli din alimi Hüccetül İslam Gayuri’nin vefatını göz önünde bulunarak, maddi ve kültürel mahrumiyetler karşısında sorumluluk duygusu içinde olan ve gerekli liyakate sahip olan zatı alinizi Kızıl Ay Cemiyetinde kendi temsilcim olarak görevlendiriyorum.

Doğal olaylardan yorgun düşmüş canlara huzur, umut ve özgüven ruhunu kazandırmak gibi üstün hedefler doğrultusunda bitap düşmüş vücutlar için refah ve asayiş imkanlarını oluşturmak amacıyla oluşmuş olan Kızıl Ay Cemiyeti, coğrafi, dini, kavmi ve etnik ayrımları dikkate almayarak kurulmuş olup, mukaddes İslam dininin tealimleri ve düsturlarına uygundur.

Bu cemiyetin sayısız maddi ve manevi kapasite ve önemine binaen ve zatı alinizin taahhüt ve yeteneğinden haberdar olarak, işlerin kontrol ve idaresi ve bu kuruma bağlı üyeler mecmuası içerisinde, özellikle de gençler arasında bu değerli ve hayat bahşedici tealim ve öğretilerin takviyesi ve yaygınlaştırılmasında ve doğal olaylardan zarar görenlere hizmet ve yardım ulaştırılmasında ön ayak olmak ve cemiyetin öteki görevlerinde gayret göstermeniz beklenmektedir.

Allah (cc) Teala’dan zatıalinizin ve Kızıl Ay Cemiyetinin öteki tüm yetkililerinin, kurumun hedeflerinin tahakkukunda muvaffakiyetini temenni ederim.

Seyyid Ali Hamanei

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.