İmam Ali Hamaney: “İngiliz modeli Şiilik ve Amerikan modeli Sünnilik, İslam’a aykırıdır”

  • 09 Ocak 2015
  • 3.193 kez görüntülendi.
İmam Ali Hamaney: “İngiliz modeli Şiilik ve Amerikan modeli Sünnilik, İslam’a aykırıdır”

Ayetullah İmam Ali Hamaney , Hz. Muhammed (s.a.v) ve Hz. İmam Sadık’ın (a.s) kutlu doğum günü münasibeti ile İran İslam Cumhuriyeti yetkilileri ve 28. İslami Vahdet Konferansı’na katılanları kabul ettiler.
İmam Ali Hamaney bu görüşmede, “Müslüman halkların sadece bir araya gelmeleri bile İslam’ın ve İslami ümmetin yararınadır” dediler.

Dünya Müslümanları ve Mustazafları Rehberi Ayetullah İmam Ali Hamaney, ayrıca bu yılki Erbain merasiminde Kerbela’da milyonlarca müslümanın bir araya geldiklerini hatırlatarak, “Şii ve Sünni arasına ayrılık ve nifak sokmaya çalışan ellerin  kaynağının, İslam düşmanlarının casusluk yapan kurum ve teşkilatlarında aramak gerekiyor. Yani İngiltere’nin MI6 ile ilişkisi olan bir Şia, gerçek bir Şia değildir ve ne de Amerikan CIA’inin kuklası olan bir Sünni gerçek bir Sünnidir, belki bunların ikisi de İslam düşmanıdır” diye konuştular.

Ayetullah Hamaney sözlerinin devamında ise, İran’ın dış politikasını müslüman ve komşu ülkeler ile dostluk kurma üzerine kurduğunu hatırlatarak, “Ama bazı bölge ülkeleri kendi dış politikalarını İran ile düşmanlık temelinde kurdular, bu büyük bir yanlıştır, akıl ve hikmete de aykırıdır” açıklamasında bulundular.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ELSHEN dedi ki:

    FITNE EHLI OLMADIQI HALDA ESHHEDU EN LA ILAHE ILLELLAH MUHEMMEDEN RESULULLAH DEYEN HER KES MUSELMANDIR.CANI MALI VE NAMUSU HER BIR MUSELMANIN ICIN HURMETLI MUHTEREMDIR.MEZHEBINDEN ASILI OLMAYARAQ HER KES DINDASHI ILE QARDASHLIQ MUNASIBETLERINI KESMEMELI BIR BIRINE SAYQI GOSTERMELIDIR.BIZ AYINA YANI GUZGU KIMI SESSIZ OLARAQ BIR BIRIMIZE ISTER EQIDE ISTERSE DE EMELDE OLAN CATISHMAZLIQLARIMIZI GOSTERMELIYIK VE BUNUNLA HEC KESI INCITMEMELI VE BUNUN ICIN HEC KESDEN INCIMEMELIYIK. BIR HEKIM KIMI BIR BIRIMIZE HER TEREFLI SHEFA OLMAQA CALISHMALIYIQ.YALNIZ BIR SHEYI NEZERDEN QACIRMAMALIYIQ EMELLERIMIZDE KIMI EQIDEMIZDE NE QEDER SEMIMI OLUB OLMADIQIMIZI HER KESDEN HETTA OZUMUZDEN BELE GIZLEDE BILERIK YANI OZUMUZU BILE BILE ALDADA BILERIK AMMA HEC BIRIMIZ UCA YARADANIMIZI ALDADA BILMIYECEYIK.HER KES OZ EQIDESINE VE OZ EMELINE CAVAB VERECEK BUNA GORE DE QARDASHLARIM GELIN HER SHEYIN EN TEMIZINDE BIRLESHMEK ICIN CEHD EDEK.AN AZINDAN BULUNDUQUMUZ MEQAMIMIZDA SEMIMI OLAQ.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com