İmam Hamanei: Düşmana Karşı Tek Cephede Birleşmeliyiz

  • 13 Temmuz 2020
  • 1.345 kez görüntülendi.
İmam Hamanei: Düşmana Karşı Tek Cephede Birleşmeliyiz
 İmam Hamanei, ülkede tüm yetkililer ile organların düşman cephesine karşı birleşmesi gerektiğine vurgu yaptı.
İran İslami Şura Meclisi milletvekilleri bugün video konferans yöntemi ile İmam Hamanei ile görüştü.
İslami Şura Meclisi’inin önemli konulara öncelik verip gündem yaratmadan kaçınması gerektiğini belirten Devrim Lideri, meclisin, halkın sorunlarını gidermede içtenlikle çalışarak önemli bir etki yaratabileceğini söyledi.
“Zor ekonomik koşullar ve düşmanların yürüttüğü kara propagandalara rağmen kabul edilebilir bir düzeyde İranlı seçmenlerin sandık başına gelmesi ülke sorunlarının çözümüyle ilgili umutlu olduklarını gösteriyor” diyen İslam Devrimi Lideri, milletvekillerden bu önemli konuyu dikkate almalarını istedi.
İmam Hamanei, ülkenin ekonomik sorununu “hastalığa” benzeterek, “Gayet sağlam olan savunma gücü nedeniyle, ülke hiç kuşkusuz bu hastalığın üstesinden gelebilecektir, çünkü ülke düşmanları en ağır yaptırımlar ve baskıya rağmen İran karşıtı hedeflerine ulaşamadıklarını itiraf etmektedirler” dedi.
Devrim Lideri, “Özellikle gençler arasında öz güven fikri yaygınlaşıp ülkenin güçlü kapasitesi kullanılırsa ve aynı zamanda yurt dışına özenti ve ülke ekonomisinin şartlanması zayıflarsa, ekonomik sorunların çözülebileceğine tamamen inanıyorum.” ifadelerini kullandı.Ülkede yürütme, yargı ve yasama organlarının birbirleriyle etkileşim içerisinde olması gerektiğine vurgu yapan Devrim Lideri, üç organın birlikte hareket etmesi gerektiğini belirterek, “Vatandaşlar meclis ile diğer iki organdan hak ve gerçeği ifade etmesini ve onu takip etmesini bekliyorlar ve organlar arasındaki tartışmalar ve gerginliklere şiddetle karşı çıkıyorlar.” açıklamasında bulundu.
Ülkede tüm yetkililer ile organların düşman cephesine karşı birleşmesi gerektiğine dikkati çeken İmam Hamanei, “Bugün, en çirkini ve kötüsü ABD olan düşman cephesi, tüm siyasi, ekonomik ve propaganda gücünü, çok sağlam olan İran ulusunu dize getirmek için seferber etmiştir. Dolayısıyla tüm görüş farklılıklarına rağmen düşmana karşı birleşmeliyiz ve ülkeden tek ses çıkmalı” diye konuştu.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.