İmam Hamanei: Halk Seçimde Düşmanın İstediğinin Tersini Yapmalı

  • 18 Şubat 2016
  • 849 kez görüntülendi.
İmam Hamanei: Halk Seçimde Düşmanın İstediğinin Tersini Yapmalı

İmam Hamenei, Tebriz halkının 18 Şubat 1978 kıyamı yıl dönümü dolaysıyla Doğu Azerbaycan eyaletinden muhtelif halk kesimlerinden binlercesini kabul ettiği görüşmede, 26 Şubat seçimlerini, İran halkının uyanış, nizam ve bağımsızlığı savunma ve ulusal izzetin simgesi olduğunu belirterek, halkın seçimlere topyekun ve bilinçli katılarak, düşmanın isteğinin tersine hareket edeceğini vurguladı.

İmam Hamenei, düşmanın özel bir planlamayla seçimlerde kendi komplosunu hayata geçirmeye çalıştığını, ancak İran halkının ülkenin asıl sahipleri olarak, bu uğursuz niyetlerin önüne geçmek için bazı gerçekleri bilmesi gerektiğini kaydetti.

İmam Hamenei, ecnebilerin İran’da seçimlerin yapılmaması için İslam İnkılabı’nın başından beri planlar yaptığını ve bazı çabalarda da bulunduğunu hatırlatarak, ancak ümitsizliğe düştükleri için, son yıllarda seçimleri sorgulama üzerinde yoğunlaşmaya ve seçim sürecine sızmaya çalıştıklarını belirtti.

İmam Hamenei, ABD ve birçok Avrupalı ülkenin Siyonist çetenin etkisi ve sultası altında politika izlediğini ifade ederek, ABD’lilerin nükleer konudaki icraatının da bu bağlamda değerlendirilmesi gerektiğini beyan etti.

İmam Hamenei, bir Amerikalı yetkilinin, Washington’un dünya yatırımcılarının İran’a yatırım yapmasını engelleyeceğine dair sözlerine işaretle, bu tür açıklamaların ABD’nin İran halkıyla düşmanlığının ne kadar derin olduğunu yansıttığının altını çizdi.

İmam Hamenei ayrıca, İran halkına 22 Behmen zafer yürüyüşüne muhteşem katılım göstermesinden dolayı teşekkür ederek, bunun halkın kararlı duruşu, direnişi ve uyanışının göstergesi olduğunu ifade ederek, “Allah’ın yardımıyla İran gençleri, ABD ve hatta ABD’den daha büyüklerinin İran halkının karşısında hiçbir halt etme gücüne sahip olmadığı günü görecekler” dedi.

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı İmam Hamanei, sözlerinin başka bir bölümünde, direniş ekonomisinin İran’ın etrafına duvar örmek anlamına gelmediğini, direniş ekonomisinin içten büyüyen ve dışarıya açılan bir ekonomi olduğunu, başka bir ifade ile ulusal ekonomi içerinden kaynamazsa bir yere varılmayacağını beyan etti.

İmam Hamenei, dünya ülkeleriyle teamülün iyi olduğunu belirterek, bu teamülün, akıllıca olması ve sonucunun da ekonomiyi içten büyüyen bir ekonomi haline getirmesi gerektiğini, bu hedefin ancak halkın direnişi ve yetkililerin bilinçli hareketiyle sağlanabileceğini vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.