İmam Hamanei, Şair Hamid Sebzivar’a Taziye Mesajı Yayınladı

  • 12 Haziran 2016
  • 939 kez görüntülendi.
İmam Hamanei, Şair Hamid Sebzivar’a Taziye Mesajı Yayınladı

Dünya Müslümanları ve Mustazafları Rehberi İmam Hamanei, Şair Hamid Sebzivar’ın vefatını taziyette bulundu
İnkılap şairi Hamid Sebzivari’nin vefat etmesi ardından İslam İnkılabı Rehberi İmam Ayetullah Seyyid Ali Hamanei taziyet mesajı yayınlayarak başsağlığı dileklerini bildirdi.

Rehberin taziye mesajının metni şöyledir:

Allah’ın Adıyla
Büyük bir üzüntü içinde Hamid Sebzivari diye meşhur olan meşhur çağdaş şair Hüseyin Aga Momtehini’nin vefat haberini almış bulunuyorum. Bu kalıcı ve iftihar dolu isim, yiğit ve yorulmak bilmeyen bir sanatçının şiir ve edebiyat sahasında İslam İnkılabını savunmak alanında çok değerli çalışmasını hatırlatmakta.
Hamid Sebzivar, sarahatli, sabit kadem, zamanını iyi tanıyan biri olarak kendi üstün sanatını kullanarak İslam inkılabını ve ondan kaynaklanan nizamın daha çekici, cazip kılmaya özen göstermiştir. Onun uzun boylu şiirleri, manzumeleri, mazmun dolu gazel ve kasideleri İnkılaba çok değerli edebi bir servet sunmuştur. İnkılapla yaşamış, İslam ve İnkılap için şiirlerini okumuş ve sadakatle inkılabının yanında kalmıştır.
Allah’ın rahmet ve rıdvanı ona olsun. Onun vefatını değerli ailesine, tüm sevenlerine, özellikle de Sebzevarlı hemşerilerine taziyette bulunurum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.