İmam Hamanei: Tağut rejimi beklemediği yerden darbe yedi

  • 08 Şubat 2020
  • 1.278 kez görüntülendi.
İmam Hamanei: Tağut rejimi beklemediği yerden darbe yedi

İslam İnkılabı Lideri İmam Ayetullah Hamanei bu sabah hava kuvvetleri komutanları ve personeli ile görüşmesinde, hava kuvvetleri mensuplarının İmam Humeyni’ye -ks- biat etme macerasında tağut rejimi beklemediği bir yerden darbe yediğini belirtti.

İmam Ayetullah Hamanei görüşmede, Pehlevi rejiminden hava kuvvetleri saraya ve Amerika’ya en yakın kuvvetlerden biri olduğunu belirterek, bu hadiseden ibret ve ders almak gerektiğini vurguladı.

İmam Ayetullah Hamanei şöyle dedi:

Bu gelişmeden alacağımız ve iyice gözetleyeceğimiz ilk ders, tağut rejiminin asla beklemediği bir yerden darbe almasıydı.

İmam Ayetullah Hamanei şöyle devam etti:

Hava kuvvetleri çok bağımlı komutanları ile, bu kuvvetlerin o dönemde her zaman sahip olduğu özel şartları, yani Amerikalılara ve Amerikalı yöneticilere ve Amerika’nın eğitim merkezlerine bağımlı olmalarına rağmen, birden ve en hassas şartlarda inkılap lehine meydana çıkıyor, ki ilk günü de hş. 19 Behmen günüydü ve gelip İmam’la görüşerek biat ettiler, sonra da onlara saldıran ordunun diğer birliklerine karşı direndiler.

İmam Ayetullah Hamanei şöyle ekledi:

Bu önemli bir meseledir ki Allah teala düşmana hiç beklemediği yerden darbe indirdi. Bu meselenin bir yüzüdür ve diğer yüzü ise müminler de hiç beklemedikleri bir yerden takviye oldular.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.