İmam Rıza (as) ziyaretçileri Meşhed’in karlı yollarında

  • 09 Aralık 2015
  • 930 kez görüntülendi.
İmam Rıza (as) ziyaretçileri Meşhed’in karlı yollarında
Son günlerde İran’ın bir kar ortamına girmesine aldırış etmeyen Hz. İmam Rıza (as) ziyaretçilerinin yalın ayak Meşhed’e yürüyüşleri aralıksız devam ediyor.

PressTV’nin bildirdiğine göre karla kaplı yollar bile Ehli Beyt İmamlarından Hz. Aliyyibni Rıza (as)ın aşıklarını, kendi maşuklarının şehadet yıl dönümü törenlerine katılmak için yaya ve yalın ayakla Meşhed kentine yol almalarına engel olamadı.

Hz. İmam Rıza (as)ın ziyaretçilerine hizmet derneği sözcüsü Hüseyin Rızai şu anda Meşhed istikametine doğru 70 bin kişinin yaya olarak hareket ettiğini bildirdi.

Dün İRNA ajansına açıklamada bulunan Rızai, kendi kurumunun yol boyunca yaya ziyaretçilere her türlü imkanı sağlama azminde olduklarını ve bu konuda şu ana kadar her hangi bir sıkıntının yaşanmadığını bildirdi.

İran’ın kutsal dini kentlerinden Meşhed Sefer ayının son günlerinde yüce İslam Peygamberi Hz. Muhammed (saav) ve ikinci İmam Hz. Hasan’ın 28 Sefer (yarın Perşembe) günü vefat ve şehadet yıl dönümü ayrıca Hz. İmam Rıza (as)ın 30 Sefer Cumartesi günü şehadet yıl dönümü dolayısıyla büyük bir izdiham yaşamakta ve müslümanlar bu günlerde Hz. Rıza’nın mübarek hareminde özel merasimler düzenlemekteler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.