İmam Seyyid Ali Hamanei: Düşmanın planı, iman ve umudu zayıflatmaktır

  • 21 Haziran 2022
  • 77 kez görüntülendi.
İmam Seyyid Ali Hamanei: Düşmanın planı, iman ve umudu zayıflatmaktır

Dünya Müslümanları ve Mustazafları Lideri İmam Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, düşmanın planının iman ve umudu zayıflatmak ve yetkililerin kifayetsiz olduğu algısını oluşturmak olduğunu belirtti.

İmam Ayetullah Hamanei’nin geçen  Haziran tarihinde ulusal aşiretlerin şehitleri kongresi yetkililerini kabulündeki beyanatı, bugün (Salı) Çaharmahal Bahtiyari ilinin Şehrikord kentinde düzenlenen kongrede yayınlandı.

İmam Ayetullah Hamanei söz konusu görüşmede büyük İmam’ın “aşiretler ülkenin hazinelerdir” şeklindeki ifadesine değinirken söz konusu kongrenin düzenlenişinin halkın aşiretlerle tanışması bağlamında uygun bir fırsat sayıldığını kaydederek, şöyle dedi: Bugün İran ve İslam’a karşı düşmanlık güdenlerin bel bağladığı şey, yumuşak savaştır, bu yüzden aşiretler başta olmak üzere tüm İran halkının kültürel işler ve ürünlere ihtiyaçları vardır. Elbette film ve kitap gibi kültürel işlerde, bu ürünlerin ne kadar etkili olduğunun ölçülmesi lazımdır.

Geçen iki üç asırda aşiretlerin ecnebilerin çabaları karşısında direnişine değinen İmam Ayetullah Hamanei bu çabalardan hedefin aşiretleri ülkeye ihanette bulunmaya ve ülkeyi parçalamaya ve iç savaş çıkarmaya yönelik olduğunu, ki bu işte asla başarılı olamadıklarını, bu yüzden aşiretler İran halkının en vefalı kesimleri arasında olduğunu vurguladı.

Aşiretlerin inkılap ve kutsal savunma dönemindeki fedakarlıklarını, onların vefakarlıklarının bir başka tecellisi olduğunu kaydeden İmam Ayetullah Hamanei,” Aşiretler başta olmak üzere halk arasındaki birliktelik ve ilerlemenin asıl etkeni, “din” etkeniydi ki İmam Humeyni -ra- bu hayati etkenle İnkılabı zafere ulaştırdı ve inkılaptan sonra ise İnkılabı yıkmak için Saddam’a destek veren ecnebiler ve gerici ülkeler karşısında ülkenin dokunulmazlığı ve korunmasına neden oldu.”diye kaydetti.

Dini iman, umut ve iyimserliği zayıflatmanın millete karşı yumuşak savaşın başlıca bileşenlerinden olduğunu kaydeden İmam Ayetullah Hamanei,” vizyonsuzluk, çıkmaz ve yetkililerin ülkeyi yönetmeyi bilmedikleri algısını oluşturmak, İran’a karşı düşmanlık güdenlerin başlıca işlerdir ve bugün halkı gelecek konusunda umutsuzluğa düşüren, veya halkın imanını zayıflatan veya halkı yetkililerin çabaları ve planlamaları konusunda kötümserliğe düşüren herkes, ister bilerek ister bilmeyerek yapsın, düşmanın lehine çalışıyordur.”ifadesini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.