İmam Seyyid Ali Hamanei: İran meydanı boş bırakmayacak!

  • 09 Nisan 2017
  • 1.391 kez görüntülendi.
İmam Seyyid Ali Hamanei: İran meydanı boş bırakmayacak!

İslam inkılabı rehberi İmam Ayetullah Seyid Ali Hamenei Amerika’nın Suriye’ye saldırısına işaretle, Amerika’dan cinayet, tecavüz, her şeyi ayaklar altına almak ve tehdit etmenin beklendiğini, nitekim dünyanın diğer noktalarında da bunları yaptığını söyledi.

İslam inkılabı rehberi İmam Ayetullah Hamenei bugün silahlı kuvvetleri üst düzey komutanları ile Nevruz görüşünde Amerika’nın Suriye saldırısına değerlendirerek, Amerikalıların stratejik bir hata yaptığını, onların kendi seleflerinin yaptığı hataları tekrarlamakta olduklarını belirtti.

İmam Ayetullah Hamenei Amerikalı eski yetkililerin IŞİD’i oluşturduklarını veya yardımcı olduklarını, şimdiki yetkililerinin de IŞİD ve benzeri grupları güçlendirmekte olduğunu söyledi.

Söz konusu grupların tehlikesinin gelecekte Amerikalıları da tehdit edeceğini vurgulayan İslam inkılabı rehberi, Avrupalıların tekfircileri desteklemedeki hataları nedeni ile günümüzde sorun yaşadıklarını, insanların, evlerinde ve caddelerde güvende olmadıklarını, Amerika’nın da bu hatayı tekrarlamakta olduğunu belirtti.

İmam Ayetullah Hamenei hatalı işler nedeni ile İran’ın meydanı boş bırakmayacağını, inkılaba inanan halk ve yetkililerin Allah’a tevekkülle tehditlerle geri adım atmayacaklarını dünyaya gösterdiğini kaydederek, “Zira eğer geri adım atılacak olsaydı bugün İran, ruhsal ve uygarlık açısından çaresiz kalarak iflas etmiş olacaktı” dedi.

Başkumandan ayrıca batılı devletlerin, İran’a dayatılan savaşta Saddam rejmine kapsamlı desteğine de işaretle, “Günümüzde Suriye’de kimyasal silah kullanıldığını iddia eden riyakâr Avrupalı ülkeler, dayatılan savaş döneminde Saddam’a tonlarca kimyasal silah verdiler ve o da bu silahlarla İran cepheleri, Serdeşt ve Halepçe’ye saldırdı” dedi.

İmam Ayetullah Hamenei düşmanın İran halkı, yetkilileri ve silahlı kuvvetlerinin moralini bozma ve “olmaz, yapamayız” ruh haletini dayatma programlarına işaretle, İran silahlı kuvvetlerinin Allah’a tevekkül ve öz güvenle, her geçen gün daha da güçlenerek kapasitelerini arttırmaları, güçlü irade ve inisiyatif ile boşluklar ve eksiklikleri doldurarak gidermeleri gerektiğini vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.