İmam Seyyid Ali Hamanei: İran Milletinin Kesin Seçimi Amerika Karşısında Direniştir

  • 15 Mayıs 2019
  • 1.763 kez görüntülendi.
İmam Seyyid Ali Hamanei: İran Milletinin Kesin Seçimi Amerika Karşısında Direniştir

Dünya Müslümanları Ve Mustazaflarının İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei , İran milletinin Amerika karşısındaki kesin seçiminin tüm alanlarda direniş olduğunu zira Amerika’nın mevcut hükümeti ile müzakerenin çifte zehir olduğunu söyledi.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei Salı akşamı üst düzey yetkililerle yaptıkları görüşmede bu karşı karşıya gelmenin askeri olmayacağını zira bunun iradelerin karşı karşıya gelmesi olduğunu; İran iradesinin daha güçlü olduğunu Allah’ın fazlı ile bu sefer de zafere ulaşacağını söyledi.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei , “İran İslam cumhuriyeti düşmanları ve başında Amerika’nın kendilerine göre eşsiz yaptırımlarla İran’a darbe vurabileceklerini düşündüklerini, hal bu ki İslam cumhuriyeti metalinin halk ve yetkililerin iradesi ile güçlü olduğunu” söyledi.

Müzakerenin anlamının alış veriş olduğunu fakat Amerika’nın aklında olanın İran’ın güçlü noktaları olduğunu ifade eden Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei , ‘’Onlar sizin savunma silahınız hakkında müzakere edelim diyorlar, neden bu füzeyi yapıyoruz diye müzakere istiyorlar, füzelerin menzili hakkında müzakere istiyorlar. Bunların menzilinin azaltılmasını istiyorlar. Hiçbir gayretli ve zeka sahibi İran vatandaşı güçlü olduğu noktalar hakkında müzakere etmez. Onlar İran’ın bölgedeki stratejik derinliği hakkında müzakere istiyorlar.‘’ dedi.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei , bu temelde müzakerenin yanlış olduğunu ve Amerika’nın hiçbir şeye bağlı olmadığını belirterek, İran’da da aklı başında olanların müzakere peşinde olmadıklarını söyledi.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei , ABD’nin resmi verilerine göre, Amerika’da 41 milyon insanın açlık ve gıda güvensizliğiyle karşı karşıya olduğunu, bebeklerin yüzde 40’nın gayri meşru olduğu, 2 milyon 400 bin tutuklu bulunduğu (ki bu da dünyada nüfus oranına göre en fazla tutuklu sayısıdır) ve en fazla uyuşturucu madde bağımlısının bulunduğu ve silahlı saldırıların yüzde 31’inin Amerika’da olduğuna işaret ederek ” Bu yüzden  bazıları Amerika’yı çok büyük, haybetli ve tehlkeli göstermesinler, tabi ki  düşmanın düşmanlığından gafil olmamak gerekiyor fakat Amerika’nın çok sayıda sorunla boğuştuğu da bir gerçektir” dedi.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei , ‘’Devrimin ilk gününden itibaren başlayan  Amerika’nın  düşmanlığı bugün de açık şekilde devam etmekte, eskiden de böyleydi fakat bu kadar açık değillerdi. Şu an açık şekilde dile getirip tehdit ediyorlar. Çok yüksek sesle tehdit eden birinin gerçek gücünün o kadar olmadığını bilmek gerek.’’ dedi.

Amerikan yöneticilerinin Siyonist rejim İsrail’in çıkarlarını tüm devletlerden fazla göz önünde bulundurduğunu ifade eden Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei , ‘’Amerika bizim davranışımız İran’ı değiştirdi, bu doğrudur İran’da değişiklik oldu ve İran halkının nefreti 10 misli arttı ve onların İran’ın menfaatlerine yaklaşması daha da zorlaştı, gençlerimizin ülkeye karşı himmeti daha da artmıştır ve bizim askeri güçlerimizin teyakkuzu daha da arttı.’’ dedi.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei , Avrupa’nın da tutumunu eleştirerek, Avrupa’nın nükleer anlaşma karşısındaki tutumunun onların mahiyetini açıkça ortaya koyduğunu söyledi.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei , ”Bizim Avrupalılarla, her hangi bir sorunumuz ve kavgamız  yoktu ama onlar taahhütlerinin hiç birini yerine getirmediler ve etmiyorlar, fakat bunun yanı sıra sürekli olarak da nükleer anlaşmaya bağlı kaldıklarını iddia ediyorlardı” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.